طوفان در چین ۱۰ کشته و بیش‌از300 مصدوم برجا گذاشتوقوع چندین مورد طوفان در مناطقی از چین دستکم ۱۰ کشته و صدها مصدوم برجا گذاشت.

به گزارش صبح ساحل، مقامات و رسانه‌های محلی در چین امروز (شنبه) در گزارشی اعلام کردند: وقوع چندین مورد طوفان در مرکز و شرق این کشور به کشته شدن دستکم ۱۰ تن و مصدومیت بیش از ۳۰۰ نفر دیگر منجر شد.

بنابر اعلام مقامات محلی، شش نفر در شهر ووهان و چهار نفر دیگر در منطقه ای در شهر سوجو جان خود را از دست دادند. همچنین با وقوع  طوفان به تعدادی واحد مسکونی و تاسیسات برق خسارت وارد آمد و موجب قطعی برق شد.

گزارش ها حاکی از آن است که تنها در شهر ووهان ۲۷ خانه تخریب شده و ۱۳۰ خانه دیگر نیز خسارت دیده اند.

ای بی سی نیوز اعلام کرد که تصاویر منتشر شده از محل حادثه نشان می دهد که تعداد زیادی از نیروهای امداد در حال جستجو در میان آوارهای ساختمانی در شهر ووهان هستند.

پیش از این در 12 اردیبهشت‌ماه 1400، وقوع طوفان شدید در شرق چین دستکم ۱۱ قربانی برجا گذاشت و ۱۰۲ نفر دیگر نیز در حوادث مرتبط با این طوفان مصدوم شدند. همچنین وزش باد شدید موجب شکستن و سقوط درختان و وارد شدن خسارت به ساختمانها شد. بنابر اعلام مقامات محلی شهر نانتانگ، ۳۰۵۰ نفر از ساکنان مناطق حادثه دیده به دلیل وقوع طوفان شدید مجبور به ترک خانه های خود شدند.

منبع: ایسنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها