فوت 5 بیمار کووید19 در هرمزگان/ 13بیمار در وضعیت وخیم قرار دارنددر سی‌ویکمین روز از اردیبهشت ماه، پنج نفر دیگر بر اثر ابتلاء به کرونا در هرمزگان جان باختند و مجموع شمار جان باختگان این بیماری در استان به هزار و ۲۳۲ نفر رسید.

به گزارش صبح ساحل، «فاطمه نوروزیان»، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان  گفت: جان باختگان چهار خانم و یک آقا در بازه سنی ۳۹ تا ۹۱ ساله از بندرعباس، بستک و جاسک بودند.

 نوروزیان با اشاره به اینکه امروز نیز ۹۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شدند؛ افزود: اکنون در مجموع ۴۲۴ نفر در بیمارستان‌های استان تحت مراقبتند. وی گفت: از مجموع بستری ها، ۶۷ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۱۳ نفر از آن‌ها وخیم است.

نوروزیان در همسنجی آماری این هفته کرونا با هفته گذشته گفت: این هفته آزمایش‌ها و غربالگری ۲۶ درصد افزایش داشت که ۳۰ درصد نیز موارد مثبت شناسایی شده و ۱۰ درصد موارد بستری در بیمارستان‌ها افزایش داشت. وی افزود: شمار افراد قرنطینه و مراجعه سرپایی به مراکز کویید ۱۹ نیز افزایش، اما شمار فوتی‌ها کاهش اندکی داشت.


سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: اگر مردم شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نکنند، ممکن است دوباره شیوع کرونا در استان اوج بگیرد و این بار خطر اوج گیری شیوع با ویروس‌های جهش یافته هندی و آفریقایی وجود دارد.
وی افزود: مردم استان باید بیش از پیش شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها