در دیدار ریاست اتاق بندرعباس با سفیر اوکراین در تهران مطرح شد:

ضرورت گسترش تعاملات اقتصادی میان استان هرمزگان و اوکرایندر جلسه میان  سفیر فوق العاده و تام الاختیار اوکراین در جمهوری اسلامی ایران با محمدرضا صفا رییس اتاق بندرعباس بر ضرورت گسترش ارتباطات و تعاملات اقتصادی میان دو کشور تاکید شد. 
به گزارش صبح ساحل، بوردیلیاک سرگئی  ضمن خوش آمد گویی به رییس اتاق بندرعباس از ظرفیت های بالای این استان در جهت تعاملات و همکاری های آتی میان دو کشور سخن گفت، وی ضمن اشاره به مشاهدات خود که در بازدید  از هرمزگان در چند ماه گذشته در جریان یک سفر غیررسمی داشت از ظرفیت های بالای این استان و از تمایل زیاد تجار اوکراینی برای گسترش روابط با بندرعباس صحبت کرد. در همین زمینه سفیر بر اشتراکات اقتصادی میان استان اوداسای به عنوان هاب بندری کشور اوکراین با استان هرمزگان تاکید کرد و تاکید داشت که در صورت تعامل میان دو استان می توان سطح روابط تجاری دو کشور را افزایش داد.
در ادامه  محمدرضا صفا رییس اتاق بندرعباس ضمن تشکر از برگزاری این جلسه از ظرفیت های بالای استان هرمزگان به عنوان پایتخت اقتصادی ایران سخن گفت و خاطرنشان کرد: وجود 17 اسلکه و 7 فرودگاه جایگاه ویژه ای به این استان می دهد و از پتانسیل های این استان در حوزه محصولات آبزیان و شیلات، محصولات کشاورزی، و خرمای این استان و ظرفیت های صادرات بی نظیر  این محصولات می تواند سبب تعاملات بیشتر طرفین شود.  محمد رضا صفا  با دعوت از سفیر و رایزن بازرگانی اوکراین برای حضور در استان و بازدید میدانی از ظرفیت های استان در اواسط پاییز گفت که تعاملات بخش خصوصی دو کشور و برگزاری سمینارهای آنلاین میان استان هرمزگان و اودسای اوکراین  بر ضرورت دارد  و مقرر است  ظرف 3 ماه آینده برگزاری یک رویداد مشترک به صورت آنلاین در دستور کار قرار گیرد .همچنین اعزام و پذیرش هیات تجاری میان استان اودسای اوکراین و هرمزگان ایران در دستور کار جدی قرار خواهد گرفت و در این تعاملات زمینه های همکاری دو کشور مورد بررسی بیشتر تا منجر به همکاری تجار و بازرگانان دو کشور گردد. همچنین مقرر شد در خصوص ایجاد ترمینالی جهت صادرات محصولات ایرانی به سایر کشورهای اروپایی مطالعاتی صورت پذیرد.
   
   ضرورت گسترش تعاملات اقتصادی میان استان هرمزگان و اوکراین
لازم به ذکر است اوکراین به عنوان دومین کشور وسیع اروپا و چهل و چهارمین کشور وسیع جهان با ۶۰۳٫۷۰۰ کیلومتر وسعت و ۲٬۷۸۲ کیلومتر خط ساحلی می باشد.
اوکراین پس از روسیه پهناورترین کشور اروپاست که شامل ذخایر بسیار ارزشمندی از فلزات گوناگون می باشد، به گونه ای که نیمی از ذخایرآهن و فولاد کل کشور روسیه را اوکراین تامین میکند. در فهرست ذخایر طبیعی اوکراین باید فلزاتی مانند : جیوه، ذغال سنگ، تیتانیوم، نیکل را نام برد. پسته، کشمش، خرما، انواع میوه، دارو، وسایط نقلیه، کاشی و سرامیک  از جمله اقلام صادراتی ایران به اوکراین و در مقابل آهن و فولاد، انواع ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل، دانه آفتابگردان و ذرت، چرخ و قطعات لوکوموتیو از این کشور وارد می شود .
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها