اعزام ۲۳۰ پرستار به سیستان و بلوچستانمعاون پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از اعزام ۲۳۰ پرستار با همکاری فرماندهی بهداری نیروی زمینی سپاه پاسداران و دانشگاه های علوم پزشکی کشور به سیستان و بلوچستان خبر داد.

  

به گزارش صبح ساحل، مریم حضرتی با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی خیز موج پنجم کووید ۱۹ و افزایش مبتلایان به این بیماری و درخواست دانشگاه های علوم پزشکی زاهدان، ایرانشهر و زابل با همکاری دانشگاه شهید بهشتی، تهران، مشهد، اسد آباد، تربت حیدریه، اراک، خراسان شمالی و همکاری مسوولانه فرماندهی بهداری نیروی زمینی سپاه پاسداران تعداد ۲۳۰ نفر از گروه های پرستاری در دو مرحله به صورت داوطلب به سیستان و بلوچستان اعزام شدند.

وی افزود: ۳۰ پرستار متخصص آی. سی. یو از دانشگاه های علوم پزشکی یاد شده برای ارتقای کیفی خدمات ارائه شده و فعال کردن تیم تنفسی برای نظارت و مدیریت مراقبت کووید ۱۹ در مراکز درمانی این استان مستقر شدند. 

معاون پرستاری با بیان اینکه فرماندهی بهداری نیروی زمینی سپاه پاسداران با اعزام ۲۰۰ پرستار و بهیار به این استان موافقت کرده که از هجدهم تیر در سیستان و بلوچستان مستقر شدند، گفت: با توجه به شدت بیماری و افزایش مبتلایان و بستری‌ها و کمبود نیروی پرستاری، پرستاران داوطلب با هماهنگی معاونت پرستاری برای رفع کمبود نیروی پرستاری به کمک و همراهی همکاران پرستار خود جهت خدمت رسانی به مردم در این استان شتافتند. 

حضرتی استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری و پروتکل‌های بهداشتی را موثرترین و بهترین راه برای کاهش ابتلا و مقابله با کرونا دانست و گفت: کادر بهداشت و درمان و بویژه پرستاران پس از ۱۷ ماه تلاش شبانه روزی از مردم فهیم و صبور ایران خواستار رعایت پروتکل های بهداشتی تا انجام کامل واکسیانسیون هستند.

    

منبع:ایرنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها