یکصد دستگاه آمبولانس به اورژانس هرمزگان اختصاص یافترئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از اختصاص یکصد دستگاه آمبولانس به اورژانس هرمزگان خبرداد.

      

به گزارش صبح ساحل، حسین قاسمی گفت: در جلسه ای که در تاریخ ۲۶ تیرماه به منظور بررسی چالش های اورژانس پیش بیمارستانی استان و پیگیری جهت تخصیص اعتبار برای ایجاد زیر ساخت های لازم، با حضور دکتر پیر حسین کولیوند و دکتر منصور آرامی در سازمان اورژانس کشور برگزاری شد؛ گزارش عملکرد اورژانس استان ارائه و چالش های حوزه اورژانس استان مطرح گردید.

در این جلسه، بر تعمیر ۴۰ دستگاه آمبولانس قابل تعمیر این مرکز و بازگشت آن به چرخه عملیاتی در کمترین زمان ممکن تاکید ویژه شد.

وی با اشاره به اینکه به تازگی ساخت ۳ پایگاه بین جاده ای به اتمام رسیده که با مساعدت سازمان اورژانس کشور برای تامین آمبولانس و تجهیز آن، آماده ارائه خدمت به مردم است قاسمی در ادامه افزود: برای مدیریت بحران نیازمند راه اندازی سوله بحران هستیم که درخواست آن به وزارت بهداشت داده شده است و پس از موافقت راه اندازی خواهد شد.

کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به اهمیت تکمیل ناوگان آمبولانس استان هرمزگان گفت: یک هزار دستگاه آمبولانس جدید در آینده نزدیک به ناوگان اورژانس کشور اضافه خواهد شد که به محض تحویل یکصد دستگاه آمبولانس به استان هرمزگان اختصاص می یابد.

منصور آرامی نماینده مردم هرمزگان در مجلس با اشاره به موقعیت استراتژیک جزایر ابوموسی و تنب بزرگ و کوچک، افزود: امداد رسانی و اعزام بیماران و مصدومان در این جزایر اهمیت زیادی دارد و امداد دریایی در این خصوص بسیار راهگشاست، وی به حمایت مجلس شورای اسلامی از سازمان اورژانس کشور تاکید کرد.

  

منبع:مهر

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها