منطقه «حمی» عربستان در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شدسازمان یونسکو از درج نام منطقه فرهنگی «حمی» در عربستان سعودی در فهرست میراث جهانی یونسکو خبر داد.

    

به گزارش صبح ساحل، به نقل از میدل ایست نیوز: سازمان یونسکو از درج نام منطقه فرهنگی «حمی» در عربستان سعودی در فهرست میراث جهانی یونسکو خبر داد.

«بدر بن عبدالله»، وزیر فرهنگ عربستان، از این سازمان بابت این تصمیم تشکر کرد و گفت که عربستان نقاط تاریخی مهمی دارد که در تمدن بشری تأثیرگذار بوده و تلاش‌ها برای معرفی این نقاط به جهان ادامه خواهد داشت.

این ششمین بار است که نقطه‌ای در عربستان در فهرست میراث جهانی یونسکو جای می‌گیرد.

مرکز فرهنگی حمی منطقه‌ای به وسعت 557 کیلومتر مربع است که در آن بیش از 550 سنگ‌نگاری کشف شده و یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های سنگ‌نگاری در جهان را تشکیل می‌دهد.

این منطقه در مسیر قافله‌ای قدیم و مسیر بازرگانی از جنوب به شمال شبه‌جزیره عربستان قرار دارد و برخی باستان‌شناسان معتقدند که این منطقه خود یک بازار کالا در شبه جزیره بوده است.

در این سنگ‌نگاری‌ها هزاران نقش و نگار و نوشته‌هایی به خطوط ثمودی و نبطی و مسند و سریانی و یونانی و نقوشی از خطوط عربی پیشا اسلامی دیده می‌شود.

عربستان در سال 2019 برای اولین بار اعلام کرد که برای گردشگران روادید صادر می‌کند. تا پیش از آن فقط بازرگانان و حجاج از این کشور روادید دریافت می‌کردند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها