پیک مصرف برق در کیش شکسته شدمدیر عامل شرکت آب و برق کیش گفت: پیک مصرف برق در این جزیره هفته گذشته با صرف ۱۷۵ مگا وات برق، با اوج مصرف در مقایسه با سال گذشته شکسته شد.

به گزارش صبح ساحل، «یدالله سلطانی»،مدیر عامل شرکت آب و برق کیش گفت: پیک مصرف سال گذشته جزیره با ۱۷۳ مگاوات مربوط به ساعت ۱۳ و ۱۵ دقیقه  ۱۶ مرداد بوده که این رکورد امسال ساعت ۱۲ و ۴۰ دقیقه امروز در روزهای چهارم و پنجم مرداد شکسته شد. وی اضافه کرد: اختلاف ساعت رکورد گیری امسال با سال گذشته به علت تغییر ساعات کاری ادارات در جزیره که این اقدام در سال جاری باعث مدیریت بهینه مصرف و تولید جزیره شده است.

مدیرعامل شرکت آب و برق کیش یادآور شد: هم اکنون نیز اوج مصرف جزیره بین ۱۶۹ تا ۱۷۰ مگاوات قرار دارد و در صورتی که هوا گرم تر از روند فعلی نباشد شکسته شدن پیک مصرف دور از انتظار است. وی افزود: اکنون شرکت آب و برق کیش قادر به تولید حدود ۱۸۵ مگاوات ساعت برق بوده که حدود ۱۰ تا ۱۲ مگاوات بیش از پیک مصرف است.

سلطانی با بیان اینکه علاوه بر توان شرکت آب و برق زمینه استفاده از تولید شرکت ماهتاب کیش نیز فراهم شده است اظهار داشت: ساخت ۲ نیروگاه جدید با سرمایه گذاری شرکت آب و برق و سازمان منطقه آزاد کیش در دست اقدام است. وی گفت: با بهره برداری از این نیروگاه ها برق مورد نیاز جزیره در چند سال آینده بدون هیچ مشکلی تامین خواهد شد.

منبع: ایرنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها