عربستان، بزودی ۲۰ هزار عمره‌ گزار می‌‌پذیردوزارت حج و عمره عربستان سعودی اعلام کرد که به زودی پذیرش زائران عمره‌گزار به شکل محدود آغاز خواهد شد.

فارس نوشت: «هشام سعید» سخنگوی وزارت حج و عمره عربستان سعودی امروز (یکشنبه) گفت که از تاریخ دهم آگوست (۱۰ روز دیگر) پذیرش ۲۰ هزار زائر عربستانی و غر عربستانی آغاز خواهد شد. او به روزنامه عکاظ گفت که در قالب برنامه «اعتمرنا» زائران تحت تدابیر بهداشتی به زیارت مکه مکرمه و مدینه منوره خواهند رفت و به تدریج تلاش خواهد شد تا تعداد زائران در مراحل بعدی افزایش یابد.

این مقام سعودی در ادامه گفت کشورهایی می‌توانند اقدام به اعزام زائر کنند که در لیست ممنوعه وزارت بهداشت و سازمان هواپیمایی سعودی نباشند. او به اینکه شهروندان کدام کشورها فعلا نمی‌توانند عمره به جا آورند، اشاره‌ای نکرد. مراسم حج امسال نیز به تصمیم دولت سعودی با حضور ۶۰ هزار حاجی آن هم محدود به شهروندان و افراد مقیم در عربستان برگزار شد.

محدودیت برگزاری مراسم حج و عمره در حالی در عربستان سعودی صورت می‌گیرد که اخیرا کاربران عربستانی به برگزاری پرشور کنسرت‌های موسیقی و جشن‌های دوره‌ای در این کشور اعتراض کرده بودند. این اعتراضات در موسم حج شدت گرفت و کاربران نوشتند که چگونه است که شیوع کرونا در مراسمات فسق و گناه رخ نمی‌دهد و فقط در برگزاری مراسم حج بیم ابتلا وجود دارد؟

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها