طرح سوگواره بصیرت عاشورایی ۱۴۰۰ در بیش از ۳۰ بقعه متبرکه هرمزگان اجرا می‌شودمعاون فرهنگی اوقاف هرمزگان از اجرای طرح سوگواره بصیرت عاشورایی ۱۴۰۰ در بیش از ۳۰ بقعه متبرکه استان خبر داد.

  

به گزارش صبح ساحل، حجت‌الاسلام مصطفی آزادی گفت: طرح سوگواره بصیرت عاشورایی ۱۴۰۰ در بقاع متبرکه استان با شروع ایام محرم به اجرا در می‌آید و با توجه به وضعیت قرمز کرونایی هرمزگان این طرح در بیش از ۳۰ بقعه متبرکه سطح استان با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی اجرا می‌شود.

معاون فرهنگی اوقاف هرمزگان تصریح کرد: شعار طرح سوگواره بصیرت عاشورایی در سال جاری «ایران بهتر در سایه‌سار اهل بیت(ع) توأم با جهاد و تلاش و خودکفایی» است و سعی داریم تمام توان خود را برای عملی کردن این شعار به کار ببندیم.

آزادی ادامه داد: سیاه‌پوش کردن و آماده‌سازی فضاهای روباز در بقاع متبرکه و فضای پیرامونی این بقاع،  آماده‌سازی جایگاه در صحن بقاع متبرکه برای برگزاری مجالس و حضور هیئات مذهبی، تعویض پرچم بقاع متبرکه با بیرق عزای سیدالشهدا(ع)، برگزاری مراسم شب و روز تاسوعا و عاشورا و همچنین اقامه نماز تاسوعا و عاشورا، برپایی خیمه‌های معرفت، برگزاری مراسم چهارپایه خوانی با همکاری کانون مداحان استان در بقاع متبرکه، راه‌اندازی کاروان‌های عزای خودرویی، ترویج و مشارکت در برپایی روضه‌های خانگی با پویش «هر خانه یک حسینه»، برگزاری ویژه‌برنامه‌های «شیرخوارگان حسینی» و «احلی من العسل» با حضور محبین اهل بیت(ع) از اهم برنامه‌های فرهنگی است که در این طرح به مدت ۱۳ روز در دهه اول محرم اجرا می‌شود.

وی عنوان کرد: توزیع غذای متبرک در بیمارستان‌های مرکز درمان کرونا، حمایت از مبلغین، ذاکرین و مداحان بومی که به نوعی از شیوع ویروس کرونا آسیب دیدند و اجرای نیات مرتبط موقوفات از جمله برنامه‌های اجتماعی ما در طرح سوگواره بصیرت عاشورایی است.

معاون فرهنگی اوقاف هرمزگان در پایان یادآور شد: بیش از ۳۵ مبلغ بومی و ۱۷ مبلغ اعزامی در برگزاری طرح سوگواره بصیرت عاشورایی به مدد و همراهی اصحاب، هیئت‌امنا و خادمین بقاع متبرکه خواهند آمد و ان‌شاءالله بتوانیم این طرح را درخور شأن ایام سوگواری آقا عبدالله الحسین(ع) اجرا کنیم.

  

منبع:ایسنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها