کویت به اقلیم کردستان کمک‌های پزشکی ارسال کردوزیر بهداشت اقلیم کردستان عراق از تحویل کمک های پزشکی کویت به ارزش یک میلیون یورو برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

     

به گزارش صبح ساحل، به نقل از میدل ایست نیوز: «سامان البرزنجی»، وزیر بهداشت دولت اقلیم کردستان عراق امروز یکشنبه اعلام کرد که کویت کمک های پزشکی به ارزش یک میلیون یورو در چارچوب مقابله با ویروس کرونا به اقلیم کردستان داده است.

وزیر بهداشت اقلیم کردستان در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با سرکنسول کویت، استاندار اربیل و رئیس موسسه خیریه بارزانی، گفت: امروز خرسندیم از اینکه این تجهیزات و کمک های پزشکی را از کویت تحویل می گیریم چرا که به شدت به آنها نیاز داریم.

وی بیان کرد که ارزش این کمک ها یک میلیون یورو یعنی چیزی معادل یک میلیون و 200 هزار دلار امریکاست.

البرزنجی در ادامه افزود که این نخستین بار نیست که کویت به اقلیم کردستان کمک می کند بلکه در گذشته نیز کمک های پزشکی بسیاری ارائه کرده است.

وزیر بهداشت اقلیم کردستان بیان کرد که ما هنوز در مقابله با کرونا هستیم و روزانه بر تعداد تخت هایمان در بیمارستان ها برای پذیرش مبتلایان به کرونا می افزاییم.

از طرفی دیگر «امید خوشناو»، استاندار اربیل ضمن استقبال از کمک های پزشکی کویت، گفت این کشور 7 هزار و صد سبد غذایی برای توزیع در میان آوارگان و پناهندگان در اقلیم کردستان، در اختیار موسسه خیریه بارزانی قرار داد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها