ویزای عراق لغو نشده ولی رایگان استمدیر اجرایی ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه لغو ویزای اربعین که در روزهای اخیر مطرح شده است، برای امسال نیست گفت: همه زائران و خادمان اربعین باید قبل از سفر به عراق، ویزا بگیرند و هیچ اعزامی خارج از سامانه سماح صورت نمی‌گیرد.

   
به گزارش صبح ساحل، روز گذشته در سفر الکاظمی، نخست وزیر عراق به ایران، حذف ویزا بین ایران و عراق هم مطرح شد و حتی سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه عنوان کرد که در این جلسات درباره تسهیل روادید تردد اتباع دو کشور و زوار اربعین توافقاتی صورت گرفت.

بر همین اساس، در رسانه‌ها خبر لغو ویزای اربعین امسال مطرح شد و بسیاری از عاشقان زیارت اربعین تصور کردند که دیگر برای اربعین امسال نیازی به اخذ ویزا نیست و می‌توانند خودشان با تهیه بلیت به عراق سفر کنند و حتی در مراسم پیاده‌روی اربعین حضور یابند.

امید کوثری، مدیر اجرایی ستاد مرکزی اربعین حسینی با بیان اینکه لغو ویزای عراق موضوعی است که مدت‌ها مطرح شده است، گفت: بر اساس توافق صورت گرفته امسال همه زائران و خادمان اربعین باید قبل از سفر به عراق، ویزا بگیرند و طرف عراقی هم بدون ویزا اجازه ورود به این کشور را نمی‌دهد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها