تزریق بیش از 40 هزار دوز واکسن در کیش رییس مرکز توسعه سلامت کیش گفت: تا کنون ۴۰ هزار و ۱۲ دُز واکسن به صورت تجمیعی مرحله اول و دوم بین کیشوندان تزریق شده است.

 

به گزارش صبح ساحل و به نوشته ایرنا، محمدرضا رضانیا روز دوشنبه اظهار کرد: این تعداد واکسن تزریق شده شامل ۲۸ هزار و ۹۰۶ دُز نوبت اول و ۱۱ هزار و ۱۰۶  دُز نیز مرحله دوم است.

وی با بیان اینکه در روز گذشته یک هزار و ۲۱۵ دُز واکسن نوبت اول و دوم تزریق شد افزود: هم اکنون تمام گروه های سنی بالا ۱۸ سال جزیره می توانند با مراجعه به سامانه سلامت نسبت به نوبت گیری خود ثبت نام کنند.

رضانیا اضافه کرد: کیشوندان می توانند برای نام نویسی به سامانه salamat.gov.ir مراجعه و پس از نام نویسی و گرفتن نوبت منتظر دریافت پیامک باشند و هرچند اکنون ظرفیت سامانه بر اساس سهمیه واکسن تکمیل شده است اما مسوولان در حال جذب سهمیه جدید واکسن هستند.

وی اظهار داشت: ساکنان جزیره کیش با توجه به شیوع ویروس کرونا از تجمع بدون دریافت پیامک و یا نوبت اعلامی به تالار شهر مراجعه نکنند و منتظر فرارسیدن نوبت و دریافت پیامک تزریق واکسن باشند.

رییس مرکز توسعه سلامت کیش همچنین یادآور شد: متولدین ۱۳۵۰ و قبل از آن که تاکنون موفق به دریافت واکسن نوبت اول کووید ۱۹ خود نشده اند، می توانند با در دست داشتن مدارک احراز سکونت در کیش (کارت کیشوندی، مجوز کسب، دفترچه بیمه صادره در کیش) عصر امروز  ۲۹ شهریور از ساعت ۱۸ تا ۲۰ به تالار شهر مراجعه کنند.

بر اساس آخرین آمار سرشماری افراد بالای ۱۸ سال ساکن در این جزیره بیش از ۳۴ هزار و ۵۰۰ نفر است که طبق تاکیدات وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی تمامی این افراد باید علیه ویروس کرونا واکسینه شوند.

از ابتدای شیوع پاندمی کرونا تا ساعت ۲۴ پنجشنبه ۱۸شهریور در این جزیره حدود هشت هزار و ۵۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا (کووید ۱۹ و نوع جهش یافته انگلیسی) شناسایی شده است.

 

براساس آخرین آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، تاکنون یک میلیون و 20هزار و 610دوز واکسن کرونا به 700هزار و 43نفر در استان تزریق شده است. از این تعداد، 700هزار و 43دوز اول و 320هزارو 454دوز دوم تزریق شده است. تعداد 320هزار و 454 نفر نیز هر دو دوز واکسن را دریافت کرده و به طور کامل واکسینه شده‌اند. همچنین 113دوز واکسن یادآور تزریق شده است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها