بیش از شش میلیارد ریال اعتبار برای تولید نهال حرا به قشم اختصاص یافته استامسال بیش از شش میلیارد ریال اعتبار برای تولید، کاشت و نگهداری نهال حرا به قشم اختصاص یافته است.

به گزارش صبح ساحل، به نقل از صداوسیما، «اکبر محمودی‌زاده»، رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قشم گفت: این اعتبار برای تولید هشتاد هزار اصله نهال حرا هزینه می‌شود. محمودی‌زاده افزود: نهال‌های تولید شده در ۱۲۵ هکتار از سواحل شمال و شمال غربی جزیره قشم کاشته می‌شود.


این مناطق بعلت لجنی بودن زمین و فرایند مناسب جزر و مد آب دریا، بهترین نقطه برای کاشت و توسعه جنگل‌های حراست.

هرسال مردم ساحل نشین قشم، بندرخمیر، سیریک، جاسک و کولغان بندرعباس با مجوز اداره کل منابع طبیعی هرمزگان، بذر درختان حرا را برداشت، و نهال تولید می‌کنند. گردآوری بذر حرا از ابتدای مرداد ماه شروع می‌شود.


رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قشم گفت: کاشت نهال‌های حرا تا پایان آذر ادامه دارد و در این مدت حدود ۳۰ تَن به صورت مستقیم مشغول بکار می‌شوند. محمودی زاده افزود: گسترش جنگل و حفظ تنوع زیستی، حفاظت از خاک، تقویت زیستگاه پرندگان، آبزیان و حشرات از اهداف تولید و کاشت نهال‌های حراست.


اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قشم با مشارکت جامعه محلی از ۱۵ سال گذشته تاکنون حدود ۳ میلیون اصله نهال حرا تولید، و در سه هزار هکتار از سواحل قشم کاشته است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها