سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خبرداد:

احتمال افزایش تعداد شهرهای زرد در استانسخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در حال حاضر سه شهرستان بندرعباس، بستک و ابوموسی در وضعیت زرد قرار دارند که با توجه به افزایش شمار موارد مثبت در حاجی آباد، وضعیت این منطقه نیز احتمالا در روزهای آینده زرد خواهد شد.

 

 

به گزارش صبح ساحل و به نوشته ایرنا، دکتر فاطمه نوروزیان  اظهار کرد: وضعیت شیوع کرونا در هرمزگان در یک روند نزولی قرار دارد اما در برخی از شهرستان ها از جمله حاجی آباد این روند در روزهای اخیر تغییر یافته و وارد موج صعودی شده است.

وی در خصوص آمار بستری های کرونا در هرمزگان گفت: با بستری شدن ۳۵ نفر دیگر در شبانه روز گذشته، شمار بستری های کرونا در استان به ۱۱۱ نفر رسید.

نوروزیان بیان کرد: از مجموع بستری های کرونا در هرمزگان ۲۳ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر هستند که حال ۴ نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: خوشبختانه روند فوتی های کرونا در استان در روزهای گذشته ثابت بوده و در شبانه روز قبل نیز هیچ مورد فوتی کرونا ثبت نشده و آمار فوتی ها در عدد ۲ هزار و ۴۴۲ باقی است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان یادآور شد: البته واکسیناسیون به تنهایی نمی تواند ایمنی کامل برابر کرونا ایجاد کند و تا بهبودی کامل شرایط و قطع چرخه انتشار ویروس، همه باید پروتکلهای بهداشتی به ویژه زدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

 

براساس آخرین آمار منتشرشده ازسوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، تاکنون 2میلیون و 446هزار و 850دوز واکسن کرونا در استان تزریق شده است. از این تعداد، یک میلیون و 338هزار و 649دوز اول و یکی میلیون و 95هزار و 469 دوز دوم تزریق شده است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها