بازدید 4.7 میلیون نفر از اکسپو دبی در دوماهنمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ که از حدود دو ماه پیش میزبان غرفه‌های کشورهای مختلف جهان در «دبی» بوده تاکنون آمار میلیون‌ها بازدید را به ثبت رسانده است.

 

به گزارش صبح ساحل و به نوشته ایسنا،‌ نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی از زمان آغاز فعالیت از یکم اکتبر (۹ مهر)‌ تاکنون حدود ۴.۸ میلیون بازدید را به ثبت رسانده است.

مسوولان برگزاری این نمایشگاه اعلام کردند آمار بازدید از اکسپو ۲۰۲۰ تا بیست و هشتم نوامبر (۷ آذر) به ۴,۷۶۶,۴۱۹ رسیده است. همچنین آمار بازدید مجازی از اکسپو ۲۰۲۰ تاکنون ۲۳.۵ میلیون مورد گزارش شده است.

اکسپو ۲۰۲۰ همچنین میزبان مسابقات قهرمانی شطرنج جهان است که به گفته مسوولان برگزاری اکسپو دبی مورد استقبال بازیکنان و طرفدران این رقابت قرار گرفته است.

یکی از نکات قابل توجه این مسابقات جهانی حضور مگنوس کارلسن، قهرمان جهان از نروژ، برای دفاع از عنوان خود در برابر «یان نپومنیاچچی» از روسیه، در مرکز نمایشگاهی دبی خواهد بود. این رقابت تا ۱۳ دسامبر ادامه خواهد داشت و جایزه آن ۲.۲۵ میلیون دلار است.

 

اکسپو دبی تا ۳۱ مارس سال ۲۰۲۲ یعنی به مدت شش ماه با حضور بیش از ۱۹۰ کشور از جمله ایران ادامه خواهد داشت. ایران امسال با روایتی از شهرزاد قصه‌گو و با شعار «ایران؛ تمدن کهن و استوار تنوع اقوام و میزبان ملت‌ها» در اکسپو دبی حضور دارد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها