نخستین دسته از جنگنده های یوروفایتر به کویت تحویل داده شددو جنگنده یوروفایتر به عنوان نخستین دسته از این جنگنده ها، 14 دسامبر ایتالیا را ترک، و به سمت کویت خواهد رفت.

            

به گزارش صبح ساحل، به نقل از میدل ایست نیوز: «جورجیو مولیه»، قائم مقام وزارت دفاع ایتالیا خبر داد کویت به زودی نخستین دسته از جنگنده های یوروفایتر را که شامل دو جنگنده می شود، در ماه جاری (دسامبر) تحویل خواهد گرفت.

به گزارش رویترز، مولیه گفت که شرکت لئوناردو در چارچوب قرارداد بزرگی که با کویت امضا کرده است، دو جنگنده یوروفایتر را در ماه دسامبر به این کشور تحویل خواهد داد.

تحویل این دو جنگنده بخشی از قرارداد امضا شده در سال 2016 بین کویت و شرکت صنایع فضایی و هوایی ایتالیا برای تولید 28 جنگنده به ارزش 8 میلیارد یورو است.

مولیه در ادامه افزود برخی مشکلات عملی حل شد و این امکان را به شرکت داد تا تحویل جنگنده ها را آغاز کند و احتمال دارد جنگنده های دیگر هر شش ماه تحویل کویت شوند تا اواخر 2023 تحویل آنها به صورت کامل انجام شود.

وی اشاره کرد که دو جنگنده یوروفایتر، 14 دسامبر شهر تورینو ایتالیا را ترک و به سمت پایگاه نظامی علی السالم در کویت خواهد رفت.

پس از قطر، عربستان و عمان، کویت چهارمین کشور عضو شورای همکاری است که این جنگنده را در اختیار دارد.

پیش از این قرار بود نخستین دسته از این جنگنده ها اواخر سال 2020 به کویت تحویل داده شود اما عملیات تحویل به تعویق افتاد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها