نجات ۴ نفر از سرنشینان یک قایق غیرمجاز در آب‌های بندر تیابمدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از نجات جان ۴ نفر از سرنشینان یک فروند قایق غیر مجاز در ۶ مایلی بندر تیاب خبر داد و گفت: با امداد رسانی توسط همیار ناجی بندر تیاب این افراد نجات یافتند و در سلامت کامل به سر می برند.

 

به گزارش صبح ساحل، حمیدرضا محمد حسینی تختی با اعلام این خبر گفت: یک فروند قایق به صورت غیر قانونی از اسکله تفریحی بندر تیاب قصد عزیمت به بندر هرمز را داشته که  بدلیل عدم توجه به هشدارهای هوا شناسی  با شرایط نامساعد جوی روبرو شده و در میانه  مسیر دچار شرایط اضطرار می شود.

وی افزود: با تماس یکی از سرنشینان قایق با مرکز جستجو و نجات و اعلام شرایط اضطرار، بلافاصله همیاران ناجی بندر تیاب عازم منطقه می شوند.

محمد حسینی اضافه کرد: با انجام عملیات جستجو و نجات در ساعت ۲۱:۳۰ تمامی سرنشینان قایق  نجات یافته و در سلامت به اسکله تفریحی تیاب منتقل شدند.

این مقام مسئول بی توجهی به اخطاریه های هواشناسی، عدم استفاده از سیستم کمک ناوبری و مخابراتی و تردد به صورت غیر مجاز  را علل بروز این شرایط اضطرار اعلام کرد.

وی با اشاره به شرایط بد جوی در این فصل  و مواج شدن دریا، از شناور های تفریحی و تجاری درخواست کرد قبل از دریاروی از سالم بودن تجهیزات ایمنی و ارتباطی شناور اطلاع حاصل نموده و به  اخطاریه های هواشناسی توجه کنند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها