زنده‌گیری خرس سیاه در رودان با نظارت متخصصانمعاون طبیعی وتنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست هرمزگان گفت: زنده گیری یک خرس سیاه با نظارت متخصصین انجام شد تا پس از بررسی وضعیت جسمانی خرس، در صورت سلامت در زیستگاهش رهاسازی شود.

 

به گزارش صبح ساحل و به نوشته ایسنا، قاسمی اظهار کرد: اخیراً ساکنین روستایی در بخش فاریاب شهرستان رودان با معضل تعارض خرس سیاه بلوچی روبرو بوده اند.

وی ادامه داد: به دلیل افزایش فعالیت خرس ها در پاییز برای اندوختن چربی مورد نیاز دوران زمستان، مکرراً خرس سیاه به این روستا که در داخل زیستگاه این گونه ارزشمند قرار گرفته مراجعه کرده و خساراتی به دام‌های اهلی و باغ‌های میوه وارد ساخته است.

قاسمی اظهار کرد: با توجه به لزوم،  اقدامی موثر در این خصوص جهت جلوگیری از آسیب احتمالی به خرس و ساکنین محلی، زنده گیری خرس با نظارت متخصصین انجام شد تا پس از بررسی وضعیت جسمانی خرس، در صورت سلامت در زیستگاهش رهاسازی شود.

معاون طبیعی وتنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست هرمزگان در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر این خرس با حال عمومی خوب و در محل مناسبی نگهداری می شود.

 

مناطق پراکنش خرس سیاه بلوچی در هرمزگان از شهرستان‌های شرقی شامل رودان، بشاگرد و میناب تا منطقه حفاظت شده باز در غرب استان و نیز ارتفاعات شهرستان حاجی آباد در شمال هرمزگان است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها