صدور هشدار نارنجی جوی در هرمزگان/ سامانه بارشی هفته آینده وارد استان می‌شودمدیرکل مدیریت بحران هرمزگان ضمن صدور هشدار نارنجی جوی اعلام کرد: طبق بررسی نقشه های هواشناسی، از روز شنبه تا سه شنبه هفته آینده ( ٢۵ تا ۲۸ دیماه)، سامانه بارشی وارد استان می شود.

 

به گزارش صبح ساحل، مهرداد حسن زاده افزود: این سامانه از روز شنبه ۲۵ دی ماه، در مناطق غربی، شمالی و برخی از مناطق مرکزی و شرق استان هرمزگان فعال خواهد بود.
وی بیان داشت: روز یکشنبه و دوشنبه نیز این سامانه در تمام استان هرمزگان و در روز سه شنبه در مناطق شرقی فعالیت خواهد داشت.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اضافه کرد: این سامانه بارشی منجر به آب گرفتگی، جاری شدن سیل و طغیان رودخانه های فصلی خواهد شد.
وی همچنین گفت: در این مدت، سواحل هرمزگان در منطقه جنوب شرقی تا جنوب غربی شاهد بروز وزش باد شدید با سرعت ۴٧ کیلومتر خواهد بود که طول امواج را تا ١٨٠ سانتی متر(۶پا) افزایش خواهد داد و این سامانه در دریای عمان، خلیج فارس و تمام جزایر عمل خواهد کرد که این امر منجر به اختلال فعالیت های دریایی خواهد شد.
حسن زاده ضمن هشدار به تمام ساکنان مناطق درگیر در سامانه بارشی پیش روی اعلام کرد: در این مدت از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مناطقی که احتمال سیل وجود دارد، باید اجتناب کرد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها