هشدار نارنجی جوی؛

هرمزگان از شنبه بارانی استمدیرکل مدیریت بحران هرمزگان اعلام کرد که طبق بررسی نقشه های هواشناسی، از روز شنبه ٢۵ دی ماه، سامانه بارشی وارد استان هرمزگان خواهد شد که تا روز سه شنبه ٢٨ دی ماه فعال خواهد بود.

به گزارش صبح ساحل، مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران هرمزگان عصر امروز اظهار کرد: این سامانه از روز شنبه ۲۵ دی ماه، در مناطق غربی، شمالی و برخی از مناطق مرکزی و شرق استان فعال خواهد بود.

وی گفت: روز یکشنبه و دوشنبه نیز این سامانه در تمام استان و در روز سه شنبه در مناطق شرقی فعالیت خواهد داشت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان، اضافه کرد: این سامانه بارشی منجر به آب گرفتگی، جاری شدن سیل و طغیان رودخانه‌های فصلی خواهد شد.

حسن زاده همچنین گفت: طی این مدت، سواحل هرمزگان در منطقه جنوب شرقی تا جنوب غربی شاهد بروز وزش باد شدید با سرعت ۴٧ کیلومتر خواهد بود که طول امواج را تا ١٨٠ سانتی متر(۶پا) افزایش خواهد داد و این سامانه در دریای عمان، خلیج فارس و تمام جزایر ایران عمل خواهد کرد که این امر منجر به اختلال فعالیت‌های دریایی خواهد شد.

وی ضمن هشدار به تمام ساکنان مناطق درگیر در سامانه بارشی پیش رو اعلام کرد: در این مدت از استقرار در حاشیه رودخانه‌ها و مناطقی که احتمال سیل وجود دارد، باید اجتناب کرد.

 

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها