افزایش تدریجی ابر در هرمزگان/ فعالیت سامانه بارشی از شنبه تا سه‌شنبه هفته آیندهطی امروز جمعه، ۲۴ دی تا ساعات ظهر همچنان حاکمیت جوی آرام و پایدار برروی استان پیش بینی می شود. 
 
 
به گزارش صبح ساحل، «کیانوش عارفی»، معاون فنی و شبکه‌ی ایستگاه‌های هواشناسی استان هرمزگان گفت: طی بعد از ظهر جمعه از سمت مناطق غربی استان و جزایر کیش و لاوان، به تدریج افزایش ابر آغاز خواهد شد و ساعات پایانی امشب و بامداد شنبه آسمان غالب نقاط استان، ابری خواهد گردید.
عارفی افزود: از روز شنبه تا روز سه شنبه، ۲۵ تا ۲۸ دی، فعالیت سامانه بارشی برروی استان پیش بینی می شود که سبب وقوع رگبار باران و رعد و برق، گاهی تگرگ، همراه با آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه های فصلی خواهد شد. 
وی گفت: شدت بارش این سامانه طی روزهای یکشنبه تا سه شنبه و عمدتا در غربی ترین نقاط استان ( غرب و شمال شهرستان های پارسیان و بستک) همچنین مناطق شرقی استان، بخش هایی از مرکز استان و شمال تنگه ی هرمز پیش بینی می شود.
عارفی اضافه کرد: لازم به ذکر است، با توجه به فعالیت همزمان این سامانه ی بارشی در استان های همجوار و ورود رواناب از این مناطق به استان هرمزگان، مدیریت رواناب و سیلاب رودخانه ها  وسدها در تمامی شهرستان ها و مناطق مستعد استان توصیه ی اکید می گردد.
معاون فنی و شبکه‌ی ایستگاه‌های هواشناسی استان هرمزگان گفت: دریا نیز طی این مدت، ابتدا با وزش بادهای نسبتاً شدید جنوب شرقی در بیشتر ساعات و از روز سه شنبه، ۲۸ دی،  تا پایان هفته ی آینده با وزش تندبادهای غربی به طور کامل، مواج خواهد شد. توصیه می شود تمهیدات لازم در بنادر استان صورت پذیرد.
وی افزود: از نظر دمایی، حین فعالیت سامانه ی بارشی، افزایش رطوبت نسبی هوا و افزایش دمای کمینه، همچنین کاهش دمای بیشینه پیش بینی می‌گردد و با خروج سامانه ی بارشی از اواسط هفته ی آینده، کاهش محسوس دمای کمینه مورد انتظار خواهد بود. 
تغییرات احتمالی وضعیت جوی و دریایی، متعاقباً اطلاع رسانی می گردد.
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها