وزیر کشور در حاجی‌آباد:

ظرفیت بالای جنوب کشور برای احداث گلخانه و توسعه معادن/ کنسانتره سنگ‌آهن در معدن «تنگه‌زاغ» از نیازهای کشور می‌کاهدوزیر کشور با اشاره به ظرفیت بالای جنوب کشور برای احداث گلخانه و توسعه معادن گفت: "معدن تنگه‌زاغ" آماده افزایش ظرفیت ۵برابری‌ست که مجوزهای آن نیز گرفته شده تا بتوان به ظرفیت توسعه ۲.۵ میلیون تن سنگ‌آهن دست یافت.

 

به گزارش صبح ساحل و به نوشته تسنیم، احمد وحیدی اظهار کرد: کشت گلخانه‌ای چند سالی است در کشور انجام می‌گیرد و ظرفیت توسعه بالایی دارد، بسیاری از تولیدات ما می‌تواند در قالب کشت گلخانه‌ای صورت پذیرد و همچنین این نوع کشت ظرفیت خوبی برای تولید میوه‌‌های گرمسیری دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد. 

وی افزود: در استان هرمزگان این نوع کشت بیشتر به صورت تولید صیفی جات صورت می‌گیرد و به بازارهایی که قبلا در انحصار سایر کشورها بوده صادر می‌شود. 

وزیر کشور گفت: با توجه و حمایت از این بخش می‌توان محصولات با کیفیت خیلی بهتر از کشورهای خارجی تولید کرد که در نتیجه سبب می‌شود کار آفرینی نیز در این منطقه رونق پیدا کند.

وحیدی بیان‌کرد: ما می‌توانیم در منطقه حاجی آباد ده‌ها هزار هکتار طرح گلخانه‌ای داشته باشیم و به دلیل آب و هوای مناطق جنوب می‌توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم و کشت‌های گلخانه ای در مقیاس های بسیار بزرگ جز کارهای ارزشمند در این مناطق خواهد شد. 

وی ادامه داد: در حوزه تولید آبزیان نیز کارهای بزرگی می‌توان انجام داد که به تعبیر بعضی از دوستان، با توجه کردن به منطقه جنوب می‌توان کل نیازهای کشور از لحاظ صیفی جات و بعضی از محصولات دریایی را جبران کرد.

وحیدی در مورد معدن تنگه زاغ حاجی‌آباد نیز خاطر نشان کرد: این معدن نیز ظرفیت کاری خوبی دارد و با کنسانتره کردن سنگ آهن از نیازهای کشور به این محصول را می‌کاهد و آماده افزایش ظرفیت 5برابری‌ست که مجوزهای آن نیز گرفته شده است تا بتوان به ظرفیت توسعه 2.5 میلیون تن سنگ‌آهن دست یافت تا بازار کار خوبی نیز برای منطقه ایجاد شود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها