برگزاری انتخابات اولین دوره هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری هرمزگان انتخابات اولین دوره هیأت ‌مدیره کانون وکلای دادگستری هرمزگان در بندرعباس برگزار شد.نتایج این انتخابات بعد از   تایید هیات نظارت منتشر می شود. پیش‌ازاین وکلا تحت پوشش هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز بوده‌اند.

    

به گزارش صبح ساحل، جلیل مالکی رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز در گفتگو با صبح ساحل بابیان اینکه 23 نفر برای هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری هرمزگان ثبت‌نام کرده بودند افزود: 4 نفر از کاندیداتوری انصراف دادند و 19 نفر برای گرفتن کرسی کانون وکالت باهم رقابت کردند که پس از اتمام مهلت رای گیری و شمارش آرا 5 نفر عصو اصلی و 3 نفر عضو علی‌البدل انتخاب شدند. وی تصریح کرد: کاندیدهای معترض می‌توانند تا سه روز اعتراض خود را به هیات نظارت اعلام کنند و اگر بعد از اعلام نتایج از سوی هیات نظارت، به این نتایج نیز اعتراضی داشته باشند می‌توانند به دادگاه عالی انتظامی قضات شکایت کنند. مالکی ادامه داد: بعد از وصول نظر دادگاه عالی انتظامی قضات، انتخابات قطعی است. وی با اشاره به اینکه زمان استقرار هیات مدیره در کانون وکلا بستگی به بررسی شکایات دارد گفت: پیش‌بینی ما این است که این فرآیند تقریباً یک ماه به طول می‌انجامد البته اگر اعتراضی در این انتخابات وارد نباشد بلافاصله هیات مدیره منتخب در کانون وکلا هرمزگان مستقر می‌شوند.

   
تأخیر در انتخابات استانی
رئیس هیات نظارت انتخابات اولین دوره هیات مدیره کانون وکلای دادگستری هرمزگان در خصوص تأخیر در انتخابات استانی گفت: بر اساس ماده یک لایحه قانونی استقلال در حوزه‌های قضایی که تعداد وکلا از 60 نفر بیشتر شود وکلا دادگستری آن حوزه و استان، کانون وکلا دادگستری مستقل تشکیل دهند و با توجه به اینکه هرمزگان قریب به یک هزار و 400 نفر وکیل  دادگستری دارد مشمول تأسیس کانون وکلای دادگستری مستقل می‌شود. مالکی افزود: تأخیر در برگزاری انتخابات نتیجه عدم درخواست وکلا هرمزگان بوده است، وکلا دادگستری باید اراده تشکیل این کانون مستقل را داشته باشند. وی اضافه کرد: پس از درخواست وکلای استان و تشکیل هیات نظارت، از کاندیدهای عضویت در هیات مدیره استان ثبت‌نام به عمل آمد. رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: نظم به امور وکالت، دسترسی آسان‌تر مراجع قضایی و مردم شهرستان و بخش‌ها به وکلای دادگستری و کمک موثردر احقاق حق افراد ازجمله اهداف راه‌اندازی کانون وکلا مستقل نام برد. مالکی یادآور شد: کانون وکلا مرکز متولی برگزاری انتخابات است که با تشکیل هیات نظارت قانونی این اقدام انجام‌شده تا استقرار هیات مدیره منتخب هرگونه کمکی برای بهتر تشکیل شدن کانون انجام می‌دهد و در کنار هیات مدیره منتخب خواهد بود که کار خود را شروع کند و بعد از شروع کانون وکلا دادگستری هیچ‌گونه ورود و دخالتی در حوزه وکالت در استان نخواهد داشت

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها