طوفان بدون هیچ‌ حادثه دریایی از هرمزگان عبور کردمدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: براساس بررسی‌های خاص دریایی و دریافت گزارشات لحظه‌ای از آب و هوای منطقه با بهره گیری از توان نیروهای متخصص در اداره کل بنادر و هواشناسی هرمزگان و همراهی اصحاب رسانه در آگاهی بخشی و رصد لحظه‌ای طوفان دریایی، خوشبختانه این پدیده بدون هیچ گونه حادثه دریایی به پایان رسید.

 

به گزارش صبح ساحپل، "علی رضا محمدی کرجی ران" با بیان اینکه از هفته گذشته و به محض دریافت اولین هشدارهای مربوط به طوفان، در تمامی بنادر اصلی و فرعی استان، نشست های توجیهی و آگاهی دهنده توسط مدیران هر بندر برگزار شد، اظهارداشت: این جلسات  برای شرکت‌های کشتیرانی و ارگان‌های مرتبط دریایی نیز تشکیل و مخاطرات احتمالی متاثر از این طوفان و همچنین اتخاذ موارد احتیاطی و ایمنی یادآوری شد.

وی افزود: آنچه مسلم است بهره گیری از دانش متخصصان دریایی و هواشناسی واطلاع‌رسانی به موقع و پیشگیرانه ای که درقالب تصاویر آگاهی دهنده در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی با همکاری اصحاب رسانه و رسانه ملی صورت گرفت، گام بزرگی بود که در جهت به صفر رساندن حوادث مرتبط با این طوفان‌ بزرگ دریایی برداشته شد.

به گفته مدیرکل بنادر ودریا نوردی هرمزگان، تجربیات حاصله از این کارجمعی همراه با تمامی مستندات در معاونت دریایی این اداره کل گردآوری تا در صورت تکرار طوفان های مشابه بتوان از تجربیات حاصله بهره برد.

لازم به ذکر است، این طوفان از عصر روز چهارشنبه هفته گذشته در غرب خلیج‌فارس شروع و سپس به تدریج در روز پنجشنبه و به ویژه روز جمعه یکم بهمن ماه، کل مناطق دریایی خلیج‌فارس، تنگه‌ هرمز و دریای‌ عمان را در نوردید که شدت عمل آن با تخمین بادهایی به بیش از ۴۰ نات و امواجی به بیش از ۳ متر قابل ملاحظه بوده است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها