قیمت گوجه‌فرنگی و سیب‌زمینی کاهش یافترئیس اتحادیه بارفروشان گفت: با کمک و همراهی کشاورزان و کامیون‌داران قیمت سیب زمینی و گوجه فرنگی کاهش یافت.

 

به گزارش صبح ساحل و به نوشته ایسنا، مصطفی دارایی نژاد در پاسخ به اینکه آیا قیمت برخی صیفی جات مانند گوجه فرنگی و سیب زمینی که هفته گذشته افزایش یافته بود کاهشی شد یا خیر؟ گفت: با کامیون‌داران مذاکره کردیم و ۱۰ درصد به کرایه آنها اضافه و مشکلات مرتفع شد. با کشاورزان نیز در مورد قیمت گوجه فرنگی صحبت کردیم. قرار شد که کشاورزان ۵۰ درصد محصولاتشان را داخل کشور عرضه و ۵۰ درصد را صادر کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر میوه و صیفی جات ما به کشورهای عراق، افغانستان، روسیه، عمان و قطر صادرات می‌شود. این محصولات را از مرز پاوه، مریوان، بانه و قصرشیرین صادر می‌کنیم. چون محصولات لب مرز قیمتش بالاتر از داخل بود کشاورزان راغب بودند بارشان را صادر کنند. البته حق آنها هم بود چون سال گذشته ضرر بسیاری  کردند. به همین جهت به آنها پیشنهاد دادیم که نصف محصولات در داخل عرضه شود و برای صادرات نصف دیگر به آنها کمک خواهیم کرد.

رئیس اتحادیه بارفروشان اضافه کرد:چون صادرات کار کشاورز نیست به همین جهت به آنها بسته بندی و بار چینی و اقدامات لازم برای صادرات را  آموزش دادیم.

وی در پایان گفت:خوشبختانه کامیون‌داران و کشاورزان همراه شدند و همه در کنار هم برای رفع مشکلات قرار گرفتیم. همین همراهی باعث شد که در گوجه فرنگی و سیب زمینی در میدان مرکزی میوه و تره بار افت قیمت ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان داشته باشیم؛ به طوری که در روزهای گذشته در میدان مرکزی گوجه فرنگی از ۹۰۰۰ تا ۱۲ هزار تومان به صورت عمده فروش رفت و قیمت سیب زمینی کهنه ۶۰۰۰ تا ۷۵۰۰ تومان و سیب زمینی نو نیز  ۹۰۰۰ تا ۱۱ هزار تومان شد.

 

گفتنی است که هفته گذشته رییس اتحادیه بارفروشان گفت که در شرایط عادی حدود ۲ تا ۳ هزار تن گوجه فرنگی وارد میدان میوه و تره‌بار می‌شد این در حالیست که در ۲ روز گذشته این حجم به ۵۰ تن تقلیل پیدا کرد از این‌رو قیمت گوجه فرنگی در میدان اصلی میوه و تره‌بار به کیلویی ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان رسید.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها