رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو:

خرید و فروش حواله خودرو، غیر قانونی استطرح‌های فرورش ویژه خودروهای ایران چندسالی است که به راه افتاده و حواشی زیادی به همراه داشت. به طوری که، وزیر صمت در سال 1400 اعلام کرد که قرعه کشی خودروها در 1401 حذف می‌شود اما تاکنون خبری از حذف قرعه کشی نیست. عده‌ای با شرکت در طرح‌های فروش ویژه خودرو کسب و کار جدید راه انداخته‌اند و درآمدزادیی می‌کنند. در این بین، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو گفت: اگر خرید و فروش حواله خودرو ثبت می شد، قانونی بود اما اکنون غیر قانونی است.

به گزارش صبح ساحل، «سعید موتمنی»، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو گفت: خرید و فروش حواله در فضای مجازی زیاد انجام می شود اما توصیه نمی شود کسی این کار را انجام دهد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو افزود: حواله فروشی، یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای رسیدن به کسب درآمد شده که به لطف قرعه کشی خودرو بازار آن داغ تر از قبل شده و بسیاری را بدون‌ زحمت ثروتمند کرده است.

به گفته موتمنی کالایی که ثبت نمی شود قابل خرید و فروش نیست، اگر نمایندگی شرکت های خودروساز خرید و فروش آن را تایید می کردند، خرید آن مشکلی نداشت.

گفتنی است؛ از سال ۹۷ سیستم قرعه کشی خودرو راه افتاد، سیستمی که کمک می کرد خودرو با قیمت منصفانه به دست مصرف کننده برسد؛ پس از آن به دلیل اختلاف قیمت زیادی که بین کارخانه و حاشیه بازار راه افتاد، حواشی زیادی هم به وجود آمد، یکی از حواشی ها، حواله فروشی بود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها