یک فقره زمین خواری در حاجی آباد کشف شدفرمانده انتظامی هرمزگان گفت: با تلاش نیروهای پلیس آگاهی استان در شهرستان حاجی آباد و همکاری و گزارش به موقع مردم، یک فقره زمین خواری به ارزش ۶۰ میلیارد ریال در این منطقه کشف شد.

به گزارش صبح ساحل، «سردار غلامرضا جعفری»، فرمانده انتظامی هرمزگان عصر جمعه گفت: کارشناسان پلیس اگاهی حاجی آباد در ادامه طرح مقابله با زمین خواری و تصرف زمین های ملی و دولتی با انجام کار اطلاعاتی و بهره گیری از شیوه های پلیسی از تصرف غیر قانونی ،مقادیر زیادی از زمین های ملی توسط یک فرد فرصت طلب و قانون گریز در این شهرستان مطلع و پیگیری موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: پس از بررسی های دقیق و میدانی صورت گرفته توسط کارشناسان مشخص شد که فردی به صورت غیر قانونی با حصار کشی در اطراف زمین های ملی اقدام به تصرف ۱۰ هکتار از اراضی دولتی منطقه و آتش زدن فنس و همچنین کاشت فسیل درخت خرما در زمین های مذکور کرده است.

جعفری اضافه کرد: با تلاش ماموران انتظامی و هماهنگی قضایی و با حضور نمایندگان منابع طبیعی شهرستان حاجی آباد ، این زمین ها که ارزش آنها از سوی کارشناسان اقتصادی حدود ۶۰ میلیارد ریال برآورد شده، رفع تصرف شد.

فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: حفظ بیت المال، زمین‌های ملی و منابع طبیعی از دست سودجویان همواره با جدیت و اقتدار در دستور کار پلیس قرار دارد و به شدت با متخلفان و متصرفان اراضی ملی و دولتی برخورد می شود و در رابطه با پرونده ذکر شده نیز یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها