انتخاب رشته آزمون ارشد اوایل تیر انجام می‌شودنتایج اولیه آزمون ارشد اواخر خرداد اعلام می‌شود و داوطلبان باید برای انتخاب رشته در اوایل تیر اقدام کنند.

به گزارش صبح ساحل، آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ با رقابت بیش از ۳۳۱ هزار داوطلب در ۳۵ رشته به پایان رسید. کنکور ارشد سال ۱۴۰۱ در روز‌های چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ۲۸، ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت با رعایت تمام شیوه‌نامه‌های بهداشتی در ۱۸۶ شهرستان، ۳۸۱ حوزه اصلی و هزار و ۷۷۰ حوزه فرعی برگزار شد.

در مجموع ۶۴۷ هزار و ۲۰۹ داوطلب (با احتساب علاقه‌مندی به شرکت در مجموعه امتحانی دوم) متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته امسال بودند که از این تعداد ۳۳۹ هزار و ۹۰۶ نفر داوطلب زن (معادل ۵۳ درصد) و ۳۰۷ هزار و ۳۰۳ داوطلب مرد (معادل ۴۷ درصد) بوده اند.

در آزمون صبح پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ تعداد ۳۳۱ هزار و ۳۵۹ داوطلب در ۳۵ رشته به رقابت پرداختند.

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ اواخر خرداد اعلام می‌شود و انتخاب رشته برای داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند در اوایل تیر انجام می‌شود. داوطلبان مجاز امکان انتخاب ۱۰۰ کدرشته را دارند.

آزمون‌های تشریحی و مصاحبه رشته‌های خاص در نیمه دوم تیر انجام می‌شود و نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ در هفته اول شهریور اعلام خواهد شد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها