بررسی قیمت خودروهای مرسدس بنز در بازار امارات و ایرانبررسی قیمت خودروهای مرسدس بنز در بازار امارات و ایران نشان می دهد که قیمت خودروهای خارجی بسیار بیشتر از بازارهای همسایه ایران است.

به گزارش صبح ساحل، طرح ممنوعیت واردات خودرو طی سال‌های گذشته که با هدف جلوگیری از خروج ارز و حمایت از خودروسازان داخلی به اجرا رسید باعث شد تا قیمت خودروهای خارجی به میزان چشمگیری افزایش پیدا کند و این خودروها بسیار گران‌تر از بازارهای همسایه به مشتریان ایرانی عرضه شوند.

علاوه بر این، تعرفه واردات نیز در افزایش قیمت خودروهای خارجی تاثیر زیادی دارد؛ به گونه‌ای که امارات با تعیین تعرفه‌های پایین‌تر برای خودروهای وارداتی باعث شد تا قیمت خودروهای وارد شده به بازار این کشور از خودروهایی که به بازار ایران عرضه می‌شوند به میزان چشمگیری کمتر باشد.

گفتنی است امارات برای واردات خودرو تعرفه ۳.۵ درصدی را در نظر گرفته و از واردکنندگان خودرو نیز هزینه دیگری را دریافت نمی‌کند. البته امارات برای واردکنندگان شرط ارائه خدمات پس از فروش و تامین قطعه تا ۵ سال بعد از فروش هر خودرو را در نظر گرفته و شرکت‌های واردکننده نیز باید به آن پایبند باشند.

در همین راستا برای این که بتوانید وضعیت بازار خودرو امارات و ایران را بهتر درک کنید، لیستی از قیمت خودروهای بنز که که در امارات عرضه می‌شوند را تهیه کردیم که بدون هیچ توضیح اضافه‌ای وضعیت بازار این دو کشور را نشان می‌دهند.

 

برای مثال در حالی مرسدس بنز ای ۲۰۰ ادونتج مدل ۲۰۲۲ در بازار امارات با قیمت ۱۳۵ هزار درهم (۱ میلیارد و ۱۶۱ میلیون تومان) به فروش می‌رسد که خودروسازان داخلی برای خودروهای چینی مونتاژی قیمتی فراتر آن را در نظر گرفتند. در ادامه جدول قیمت محصولات مرسدس بنز در بازار امارات را مشاهده می‌کنید:

  

جدول قیمت انواع بنز در امارات

شرکت عربی پرستیز موتور قیمت این خودروها را اعلام کرده است.

«قیمت به تومان» این خودروها نیز با درهم ۸۶۰۰ تومانی محاسبه شده است.

 
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها