اداره هواشناسی استان:

هرمزگان شاهد بارش‌های بالاتر از شرایط عادی خواهد بودرییس اداره پیش بینی هواشناسی هرمزگان گفت: این استان تا ۱۵ تیرماه به دلیل فعالیت سامانه مونسونی اقیانوس هند شاهد بارش‌های بالاتر از شرایط عادی (نرمال) خواهد بود.

 

به گزارش صبح ساحل، مرضیه سی سی پور اظهارکرد: این سامانه براساس بررسی های انجام شده تا زمان اعلام شده شرایط تقویتی خواهد داشت.

وی ادامه داد: نتیجه این وضعیت بارش در ارتفاع‌های هرمزگان به ویژه منطقه بشاگرد و ارتفاع‌های هرمزگان بوده و حتی شهرستان بستک هم از این وضعیت تاثیر می پذیرد.

وی با بیان اینکه استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان دارای شرایط آب و هوایی متاثر از فعالیت سامانه مانسون اقیانوس هند خواهند بود، اضافه کرد: حتی فارس هم از این سامانه تاثیر می پذیرد و بیشترین تاثیر را در هرمزگان در منطقه بشاگرد شاهد خواهیم بود و احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی در این منطقه بیشتر است.

رییس اداره پیش بینی هواشناسی هرمزگان گفت: بشاگرد  با این شرایط تقربیا هر روز شاهد بارش خواهد شد و حتی احتمال بارش در رودان و بخش‌هایی از میناب مانند هشت بندی و سندرک هست و هشدار هواشناسی سطح زرد نیز تا ۱۵ تیر ماه تمدید شده است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها