نجات ۹ گردشگر توسط دریابانان در آب‌های کیشفرمانده ناوگروه شناوری پایگاه دریابانی کیش گفت: دریابان این جزیره ۹ نفر گردشگر را از دامان دریا نجات دادند.

    

به گزارش صبح ساحل، ستوان ساسان درویشی روز سه شنبه اظهار داشت: ساعت ۱۸ عصر ۲۶ تیر ماه  از طریق تماس تلفنی به ما اعلام شد که یک فروند شناور تفریحی از اسکله خارج نموده و بدلیل عدم آشنایی به حوزه و نوار دریایی ساحلی، ضمن اتمام سوخت شناور دچار مشکل شدند.

وی افزود: با توجه به شرایط نامناسب جوی و مواج بودن دریا، بلافاصله عوامل گشت دریایی با ۲ فروند شناور گلف با تجهیزات مناسب به ماموریت اعزام شدند و در بررسی اولیه که موقعیت جنوب جزیره حوالی کشتی یونانی اعلام شده بود، اثری از گردشگران نبود و جست و جوی دریانان ادامه یافت.

درویشی اضافه کرد: در پیگیری از مرکز پیام، موقعیت گردشگران در بین بندر چارک و جزیره فارور اعلام شد و دریابانان سریعا به محل اعزام و با جست و جو و پیگیری جدی حوالی ساعت ۹ شب شناور تفریحی را پیدا کرده و جان ۹ نفر از گردشگران را نجات دادند و با همراهی سایت رادار سپاه گردشگران را به بندرگاه کیش منتقل کردند.

فرمانده ناوگروه شناوری پایگاه دریابانی کیش گفت: یکی از نکات قابل توجه این ماموریت، حضور ایثارگرانه دریابانان کیش در دریای مواج و کمک رسانی به هموطنان بود، که باعث خوشحالی و قوت قلب گردشگران و تقدیر و قدردانی از دریابانان کیش شد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها