رئیس کل دادگستری هرمزگان:

مالکین اراضی کشاورزی برای ثبت زمین‌هایشان در سامانه کاداستر، درخواست‌های خود را به دهیاری‌ها ارائه دهندرئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت‌: مالکین اراضی کشاورزی می توانند برای تسریع در امور ثبت زمین هایشان در سامانه کاداستر، درخواست‌های خود را به دهیاری‌ها ارائه کنند.
به گزارش صبح ساحل، «مجتبی قهرمانی»، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به تشکیل کارگروه تسریع در اجرایی شدن ثبت زمین های کشاورزی در سامانه کاداستر در این استان گفت‌: مالکین اراضی کشاورزی می توانند برای تسریع در امور ثبت زمین هایشان در سامانه کاداستر، درخواست های خود را به دهیاری ها ارائه کنند.
قهرمانی با بیان اینکه نگاه دستگاه قضایی در حوزه صیانت از اراضی ملی، پیشگیرانه است، تأکید کرد: با توجه به منویات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت اجرای کامل قانون حد نگار (طرح جامع کاداستر) و تهیه نقشه هوایی در راستای اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، ضرورت دارد دستگاه‌های مسئول با استفاده از تمام ظرفیت ها و بسیج همه امکانات در این زمینه اقدام کنند.
وی با تأکید بر لزوم اعمال اراده جمعی برای تسریع در روند اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی در استان هرمزگان، یادآور شد: اتمام این طرح مهم و عظیم در کوتاهترین زمان ممکن، بی‌شک مستلزم مشارکت و هم افزایی تمامی دستگاه‌های متولی است.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین تسهیل مراحل «خوداظهاری» و «صحت‌سنجی» به‌منظور سرعت بخشیدن به اجرای قانون جامع حدنگار را امری مهم و ضروری ارزیابی کرد و خاطر نشان ساخت: فرآیند امور در حوزه ثبت اسناد و املاک باید به‌گونه‌ای دنبال شود که به محض تعیین محدوده و اعتبارسنجی مدارک، در کوتاه‌ترین زمان ممکن، برای اراضی، سند تک برگ صادر شود.
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها