ممنوعیت فعالیت های مسافری در بندر شهید حقانی و هرمزمدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از آمادگی و تشدید تمهیدات پیشگیرانه این مدیریت در مواجهه با طوفان و خسارات احتمالی پیش بینی شده خبر داد و گفـت: طی روزهای آینده کلیه فعالیت های مسافری و تخلیه و بارگیری در بنادر تابعه محدود و دربرخی ساعات ممنوع می شود.

به گزارش صبح ساحل، طبق اخطاریه اداره کل هواشناسی با ورود سامانه بارشی به استان هرمزگان تا اواخر هفته، احتمال طوفان شدید و سیل آبی شدن رودخانه ها دور از انتظار نیست.

حمیدرضا محمد حسینی تختی با اشاره به آماده‌ باش کلیه واحدهای این مدیریت در پی احتمال وقوع طوفان و نیز اقدامات پیشگیرانه در مواجهه با حوادث احتمالی، افزود: با هشدار سطح نارنجی از سوی اداره کل هواشناسی استان و ستاد مدیریت بحران اداره کل مبنی بر طوفانی شدن  و وقوع سیل آب در منطقه، کلیه بنادر تابعه فعالیت خود را تا عادی شدن شرایط جوی به صورت محدود و در برخی ساعات ممنوع خواهند کرد.

این مقام مسئول افزود: بنادر شرق هرمزگان برای جلوگیری از هرگونه آسیب  احتمالی ناشی از وقوع طوفان در منطقه در آماده باش کامل است تا در صورت وقوع حوادث در کوتاه ترین زمان ممکن اقدامات لازم به انجام رساند.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان بیان کرد: فعالیت های مسافری بنادر از جمله بندر شهید حقانی و هرمز در شرایط ناپیدار تا بهبود اوضاع آب و هوایی  تعطیل خواهد شد و هموطنان می توانند با ارتباطات با سامانه تلفن گویا ۳۱۱۱ از وضعیت تردد شناورهای مسافری در مرکز استان تماس بگیرند.

محمدحسینی تختی عنوان کرد: اطلاع رسانی در زمینه رعایت نکات ایمنی و اخطاریه هواشناسی به طور کامل ارائه شده است و طی روز های آینده از  ترددهای دریایی جلوگیری و یا با احتیاط کامل انجام می شود.

وی با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده و تصمیمات متخذه در بندر باهنر، عنوان کرد: اقداماتی از قبیل، چیدمان مناسب تجهیزات بندری، آمادگی کامل ایستگاه های آتش نشانی بنادر، آمادگی یگان های حفاظت، هماهنگی و ارتباط با ستادهای مدیریت بحران در قالب صورت جلسه به تمامی بخش ها ابلاغ شده است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها