آرامی، نماینده مردم هرمزگان در دیدار با رئیس جمهور مطرح کرد:

خواستار اقدامات جدی برای رفع فقر و رونق اقتصادی هرمزگان/ اعتبارات مناطق زلزله زده سریع‌تر تخصیص داده شودمجمع نمایندگان استان هرمزگان به همراه مجمع نمایندگان کرمان، یزد و سیستان و بلوچستان با آیت الله رییسی، رییس جمهور دیدار و گفت‌وگو کردند. در این دیدار استانداران این استان‌ها و نیز معاونان رییس جمهور حضور داشتند.

به گزارش صبح ساحل، «منصور آرامی»، نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی‌آباد، ابوموسی و بندرخمیر گفت: امروز مجمع نمایندگان استان های کرمان، هرمزگان، سیستان و یزد و استانداران این استان‌ها با رییس جمهور و معاونان ایشان دیدار کردند. وی درباره جزییات این دیدار گفت: هر کدام از نمایندگان دقایقی را به بیان مسائل و مشکلات استان خود پرداختند که نمایندگان هرمزگان نیز در این نشست به بیان مسائل و مشکلات استان از جمله توسعه بازارچه های مرزی، گردشگری، مسکن، اشتغال، استفاده از نیروهای بومی، وضعیت بهداشت و امکانات موجود در استان، کاهش مشکلات بهداشت و درمان، تأمین اعتبار برای بیمارستان های در حال ساخت، بازارچه های مرزی، ته لنجی و ایجاد زمینه برای واردات کالاهای لنجداران و سفرهای بیشتر لنجداران در سال، فقر و بیکاری و محرومیت در استان و درآمدی که استان دارد ما بهره‌ای از آن نمی‌برد و نیز بحث عمران و آبادانی جزایر و نیز اتخاذ تصمیمات برای بهبود وضعیت کشاورزی مطرح شد.

به گفته نماینده مردم بندرعباس، درباره اعتبارات لازم برای بازسازی مناطق زلزله زده فین و سایه خوش و نیز مناطق سیل زده شرق استان نیز نکاتی از سوی نمایندگان مطرح شد و رییس جمهور در همان جلسه پیگیری‌هایی را انجام و دستوراتی را نیز به معاونان خود در این زمینه دادند. آرامی درباره اظهارات رییس جمهور در این جلسه نیز گفت: موضوع استفاده از نیروهای بومی در مناصب استان مورد تأکید دوباره رییس جمهور قرار گرفت و ایشان گفتند که قبلا توصیه جدی داشته‌اند و حتما باید این اتفاق بیفتد.

 

رونق گردشگری دریایی و توجه به سهم هرمزگان در تولید سالی یک میلیون مسکن

نماینده مردم هرمزگان با اشاره به اشراف رییس جمهور بر مسائل و مشکلات هر کدام از استان‌ها، خاطرنشان‌کرد: آقای رییسی در مورد معادن و استفاده از سهم مالکانه معادن برای استان، تولیدبرق توسط بنگاههای بزرگ اقتصادی و صنایع برق بر، کاهش شهرهای دارای تنش آبی، چابک سازی دولت، تأمین اعتبار مناطق سیل و زلزله زده، مبارزه جدی با فساد، واگذاری امور به تعاونی‌ها در تمامی حوزه ها، اختیارات بیشتر به شورای عالی استان ها، ایفای تعهدات دولت در مشارکت در مدارس خیرساز، توجه به بخش خصوصی ، اجرای کامل و سریع قانون رتبه بندی معلمان، ساخت یک میلیون واحد مسکونی بر اساس قانون و نیاز کشور و رونق گردشگری دریایی دستوراتی را صادر کردند و در جلسه نیز دستورات مشخصی را به معاونان خود دادند و نیز از سازمان مدیریت و برنامه ریزی خواستار پیگیری موضوعات شدند. آرامی، این دیدار را بسیار مثبت و بدون شک موثر در رفع مشکلات استان برشمرد و بیان کرد: رییس جمهور در این جلسه بر برگزاری نشست‌های بعدی به صورت فراکسیونی و مجمعی نیز تأکید کردند.

منبع: فارس

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها