معاون شیلات هرمزگان:

دریابست هرمزگان از ۲۶ شهریور آغاز می‌شودمعاون شیلات هرمزگان گفت: دریابست از ۲۶ شهریور ماه تا ۷ مهرماه سال جاری در آبهای هرمزگان اجرا می‌شود.

 

به گزارش صبح ساحل، ابراهیم عالی زاده معاون شیلات هرمزگان اظهار کرد: اجرای طرح دریابست از ۲۶ شهریور ماه تا ۷ مهرماه و همچنین ممنوعیت صید در آبهای هرمزگان تا دو مایلی پیرامون جزیره کیش اجرا می‌شود.

وی با بیان این که این طرح از سنت‌های صیادان در سال‌های دور بوده است و نزدیک به دودهه پیش در استان توسط خود صیادان به اجرا در می آمده، خاطرنشان کرد: دریابست به معنای عام به حالت تعلیق درآوردن فعالیت ماهیگیری و صیادی در زمان و مکان خاص جهت حفظ و پایداری ذخیره و کاهش فشار صید بی رویه بر ذخیره آبزیان است.

معاون شیلات هرمزگان تأکید کرد: دریابست در آبهای هرمزگان بی شک می‌تواند  فرصتی مغتنم  برای مدیریت صید مسئولانه و کاهش فشار بر ذخایر آبزیان باشد.

وی از هماهنگی و همراهی شورای تامین استان، نیروی انتظامی، نیروی دریایی سپاه، دریابانی استان، مرزبانی  و سایر دستگاهای استانی و شهرستانی در اجرای این طرح نیز پیشاپیش تقدیر کرد.

عالی زاده تأکید کرد: با اجرای طرح دریابست و با توجه به عدم خروج کلیه شناورهای صیادی از ساحل و بنادر و اسکله های صیادی، امکان تخلف شناورهای صیادی به کمترین حد ممکن می رسد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها