آبرسانی به بخش‌های مختلف استان هرمزگان/ نیاز آبی ۱۵ هزار نفر در تخت و قلعه قاضی بهبود یافتیکی از مهم‌ترین برنامه‌ریزی‌های دولت آبرسانی به مناطق دارای تنش آبی است که این سیاست در استان هرمزگان در حال اجرا بوده و طی یک پروژه نیاز آبی ۱۵ هزار نفر در بخش‌های تخت و قلعه قاضی بهبود یافت.

به گزارش صبح ساحل, استان هرمزگان به واسطه خشکسالی‌های گذشته از جمله استان‌های کشور است که مناطق زیادی از آن با تنش آبی و کم آبی مواجه هستند. در سال جاری اجرای چند طرح برای بهبود وضعیت آب رسانی به مناطق هدف تعریف شد و در یکی از طرح‌ها با مشارکت دولت و قرارگاه پیشرفت و آبادنی سپاه امام سجاد استان قرار است در مجموع 110 روستای محروم به آب شرب سالم متصل شوند.

از سوی دیگر در مناطق مرکزی استان نیز حفر چاه به عنوان راهکاری برای جبران کم آبی در نظر گرفته شده و دولت با تلاش شرکت آب و فاضلاب طرح‌هایی در این زمینه تل خال اجرا دارد که سبب خواهد شد وضعیت آبی در این مناطق به ثبات برسد. 

در همین زمینه شب گذشته یکی از مهم‌ترین طرح‌های آبرسانی به دو بخش تخت و قلعه قاضی مورد بهره‌برداری قرار گرفت و مردم این بخش‌ها شاهد ثبات بیشتری در وضعیت تامین آب خواهند بود. 

در همین زمینه عبدالحمید حمزه پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان اظهار داشت: در دولت سیزدهم تاکید و تمرکز زیادی بر تامین آب شرب مردم وجود دارد و این مسئله در هرمزگان به صورت جدی در حال پیگیری است. 

وی افزود: در حوزه تامین آب و آبرسانی به مناطق مختلف استان ما در شرکت آب و فاضلاب علاوه بر مسئله تامین اعتبار، تمرکز بر انجام بهترین برنامه ریزی برای اجرای طرح‌های اساسی داریم و از سوی دیگر فعالیت مستمر و شبانه روزی برای تحقق این هدف وجود دارد. 

حمزه پور گفت: یکی از مناطقی که مردم با مشکل آبرسانی مواجه بودند منطقه قلعه قاضی و تخت بود، در این منطقه آب از طریق 3 حلقه چاه تامین میشد که برای بهبود وضعیت یک حلقه چاه جدید نیز حفر و در حال حاضر به چرخه وارد شده است. 

وی تصریح کرد: ظرفیت این چاه 40 لیتر بر ثانیه است که به ظرفیت فعلی منطقه افزوده و شرایط آبرسانی به شهرهای قلعه قاضی، تخت و 17 روستای این بخش‌ها را بهبود می‌بخشد. 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان گفت: با اجرای این پروژه جمعیتی بالغ بر 15 هزار نفر تحت پوشش قرار گرفتند که نشان می‌دهد هدفگذاری بسیار خوبی برای آبرسانی انجام شده بود. 

منبع: تسنیم هرمزگان

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها