وزیر بهداشت:

تمامی مصدمان زلزله خوی خدمات درمانی دریافت کرده‌اندوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیش از هزار و ۱۰۰ مصدوم خدمات درمانی را در سه بیمارستان شهرستان خوی دریافت کرده‌اند.

به گزارش صبح ساحل، به نقل از باشگاه خبرنگاران، «بهرام عین اللهی»، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیمارستان قمر بنی هاشم (ع) خوی گفت: بیش از یک هزار و ۱۰۰ مصدوم خدمات درمانی در سه بیمارستان این شهرستان دریافت کرده‌اند که از این تعداد، بیش از ۱۰۰ نفر نیاز به عمل جراحی داشته‌اند که عمل‌ها انجام شده و پس از بهبودی ترخیص می‌شوند.

وی اضافه کرد: در حادثه زلزله خوی، اورژانس با ۱۵ دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به مصدومان خدمات ارائه داده و در صورت نیاز، از استان‌های همجوار هم اتوبوس درخواست می‌شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ایران یکی از پیشرفته‌ترین کشور‌های منطقه در مدیریت حوادث است، ادامه داد: علاوه بر اینکه، اورژانس کشور، خدمات پیشرفته‌ای ارائه می‌دهد، در یک مرکز فرماندهی در تهران به صورت مانیتور، خدمات رسانی در مواقع حوادث رصد و بررسی می‌شود.

عین اللهی همچنین با حضور در روستای «مرتضی قلی کندی» ضمن دیدار با مصدومان زلزله و بررسی وضعیت درمانی آن‌ها، از اماکن مسکونی خسارت دیده نیز بازدید کردند.

وی همچنین با حضور در چادر برپا شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی در این روستا که اقدام به ارائه خدمات درمانی از جمله تست فشار خون می‌کند، تاکید کرد همه امکانات و تجهیزات بهداشت و درمان شهرستان خوی و استان آذربایجان غربی برای خدمان رسانی به مصدومان آمادگی کامل دارند.

زلزله ۵.۴ ریشتری بامداد چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ شهرستان خوی در آذربایجان‌غربی را لرزاند. این زمین لرزه فوتی نداشت، اما بیش از هزار نفر مصدوم شدند.
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها