خداحافظی با یارانه نقدی

خداحافظی با یارانه نقدی/ طرح کالابرگ به زودی در هرمزگان به طور آزمایشی اجرا می شودعضو هیئت رئیسه مجلس از تکمیل زیرساخت‌ها و لوازم فنی طرح کالا برگ الکترونیکی خبر داد و گفت: این طرح هفته‌های آینده در استان هرمزگان به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد.

به گزارش صبح ساحل، نقل از خانه ملت، سید محسن دهنوی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پیامی با اشاره به «طرح کالا برگ الکترونیکی» نوشت:

«ماه‌ها است که مجلس اجرای طرح کالا برگ را به دولت تکلیف کرده و با پیگیری دکتر قالیباف رئیس مجلس امروز جلسه‌ای برای بررسی فنی زیرساخت این طرح در سازمان برنامه و بودجه برگزار کردیم.
اکنون دیگر تمامی کارشناسان و تیم‌های فنی اذعان دارند که زیرساخت‌ها و لوازم فنی طرح تکمیل شده است.
این طرح هفته‌های آینده در استان هرمزگان به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد. برای ما در مجلس مهم است که یارانه اعطایی به مردم در طول زمان و بر اثر تورم، ناچیز نشود، البته حق هر شخص است که بین دریافت نقدی یا کالایی یارانه‌ها انتخاب کند.»

اجرای طرح کالابرگ در همه ی استان های کشور

احسان خاندوزی وزیر اقتصاد پیشتر از اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی به جای یارانه در برخی از استان‌های کشور به صورت پایلوت خبر داد و گفت: با تصویب کالابرگ الکترونیک در هیات دولت تا پایان سال  شاهد اجرای آن در تمامی استان‌های کشور خواهیم بود.

وی افزود : تدوین سیاست‌های کالابرگ الکترونیک جزو مصوبات مجلس شورای اسلامی در سال ۱۴۰۱ ذیل بودجه است  که با جدیت از طرف وزارت رفاه پیگیری می‌شود.

به گفته وزیر اقتصاد و دارایی، در بعد فنی نواقصی در این طرح وجود داشت به طوری که اطلاعات و داده‌های خرید باید تطبیق داده می‌شد و هنچنین ایرادات سیاستی که تمامی آن‌ها مرتفع شده است.

خاندوزی افزود: در شهریور ماه وزارت رفاه پیشنهاد نهایی را که در کل کشور از سوئیچ کالابرگ الکترونیک استفاده کنیم به هیات دولت می‌آورد و با تصویب نهایی تا پایان امسال در کشور شاهد اجرای آن خواهیم بود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها