آغاز برداشت ذرت از زمین‌های زراعی حاجی‌آبادمدیر جهاد کشاورزی حاجی آباد از آغاز فصل برداشت ذرت در اراضی زراعی حاجی‌آباد خبر داد.

 

به گزارش صبح ساحل، محمد مرادی مدیر اداره جهادکشاورزی شهرستان حاجی‌آباد گفت: در سال زراعی جاری ۵ هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی شهرستان حاجی آباد زیر کشت ذرت قرار گرفته که این کشت از نیمه دوم تیرماه شروع و برداشت محصول نیز از اوایل آذرماه آغاز می‌شود.  

وی گفت: پیش‌بینی ما این است که از آغاز تا پایان فصل برداشت ذرت، ۷۰ هزار تن از این محصول در مزارع شهرستان برداشت شود که این میزان شامل ۳۰ هزار تن ذرت دانه‌ای و ۴۰ هزار تن ذرت علوفه‌ای است.  

مدیر جهادکشاورزی حاجی‌آباد بیان‌کرد: میانگین برداشت ذرت دانه‌ای در هر هکتار، هفت هزار کیلوگرم است و این محصول علاوه بر تامین نیاز داخل استان به استان‌های همجوار، یزد، خراسان رضوی و تهران نیز ارسال می‌شود.  

 در سال زارعی جاری علاوه بر کاشت ذرت دانه‌ای، ۸۰۰ هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت ذرت علوفه‌ای قرار گرفته که میانگین عملکرد ذرت علوفه‌ای ۵۰ تن در هکتار است و برای سیلوی دامی مورد استفاده قرار می‌گیرد.  

 بیشترین سطح زیرکشت ذرت مربوط به دهستان طارم، طاشکوییه، آشکارا، شمیل و احمدی بوده و از مهمترین ارقام کشت شده می‌توان به سینگل کراس، میان‌رس و زود‌رس اشاره کرد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها