معاون استاندار فارس:

محل برپایی تجمع‌های قانونی در شهرستان‌ها تعیین می‌شودمعاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با اشاره به تعیین باغ جنت به عنوان نخستین مکان ویژه برپایی تجمع‌های قانونی در شهر شیراز گفت: به فرمانداران دیگر شهرستان‌ها نیز اعلام کرده‌ایم که در هر شهرستانی که نیاز است در شورای تامین شهرستان در این باره تصمیم‌گیری کنند.

 

به گزارش صبح ساحل و به نوشته ایرنا، اسماعیل محبی پور افزود: در سطح استان کمک می‌کنیم که این مکان‌ها در مراکز شهرستان‌های دیگر استان فارس نیز تعیین شود.

 

چگونگی درخواست برپایی تجمع قانونی در شیراز
معاون استاندار فارس در پاسخ به پرسشی درباره چگونگی درخواست برای برپایی تجمع در باغ جنت شیراز افزود: برای نخستین بار در تاریخ انقلاب اسلامی ، برای اولین استان و در اولین شهر شیراز ، مکان تجمعات قانونی را اعلام کرده‌ایم ، از این به بعد «باغ جنت شیراز» میزبان گروه‌های معترض است.
وی اظهار داشت:‌ احزاب ، جریان‌های سیاسی ، گروه‌ها و جریان‌های صنفی می‌توانند درخواست‌شان را به فرمانداری ارائه بدهند و بر اساس اصل ۲۷ قانون اساسی تجمع برگزار کنند و مجموعه دستگاه‌های انتظامی و نظام جمهوری اسلامی وظیفه تامین امنیت آن‌ها را برعهده دارند.

 

نه به فحاشی
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در پاسخ به این پرسش که "اگر افراد در محل برپایی تجمع‌های قانونی، هر شعاری بدهند با آن‌ها برخورد نمی‌شود" نیز گفت:‌ در آیین‌نامه اجرایی این موضوع تعریف شده است ، مطمئنا توهین به افراد به بهانه برپایی تجمع پذیرفته نیست و نمی‌توان به عنوان اعتراض به افراد ، فحاشی صورت گیرد.
وی با بیان اینکه برپایی تجمع‌های قانونی چارچوبِ تعریف‌شده بسیار وسیعی دارد و به راحتی می‌شود از این بستر استفاده کرد، گفت:‌ باغ جنت شیراز ، گام اول‌مان است و امیدواریم در این تجربه موفق شویم.

 

تحلیل وقایع اخیر
محبی پور در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در وقایع اخیر ، چه سهمی ناشی از تحریکات خارج مرزها و معاندان است و چه سهمی مربوط به نارضایتی‌های مردم ، اظهار داشت:‌ هر تهدیدی بر آسیب‌ها سوار می‌شود ، در وقایع ناامن‌کننده هم همین وضعیت وجود دارد ، آسیب‌ها زمینه‌ساز بروز تهدیدها هستند، زخم‌هایی در داخل کشور وجود دارد.
وی ادامه داد: نارضایتی‌های ناشی از مسائل اقتصادی و معیشتی مُستمسک دست دشمن قرار گرفت، آن‌ها را بزرگنمایی کرد ، ایجاد ناامیدی کرد، این ایجاد ناامیدی همراه با وقایعی بود که عصبانیت را ایجاد کرد و این عصبانیت منجر به اشتباهات محاسباتی در ذهن برخی از افراد شد و این اتفاقات رقم خورد.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در پاسخ به این پرسش که "به قسمتی از اعتراضات مردم حق می‌دهید؟" گفت:‌ بله ، صد در صد حق می‌دهم ، نظام جمهوری اسلامی هیچ‌گاه مدعی نبوده است که همه مشکلات را حل کرده است ، الآن هم ما مدعی نیستیم.
محبی پور ادامه داد: ما برای حل مشکلات حرکت می‌کنیم و در گام‌هایی که تعریف کرده‌ایم یعنی ایجاد انقلاب اسلامی ، ایجاد جامعه اسلامی و ایجاد دولت و تمدن اسلامی گام‌های بلندی در نظر گرفته‌ایم ، در مرحله دولت‌سازی به معنی واقعی کلمه که یک دولت اسلامی سر کار بیاید و بتواند موضوعاتی که وجود دارد را برطرف کند هنوز موفق نبوده‌ایم و در مسیر اصلاح قرار گرفته‌ایم.

پیش از این، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس دوم آذرماه جاری در نشستی خبری گفته بود: در جهت اجرای اصل ۲۷ قانون اساسی مبنی بر آزادی تشکیل اجتماعات و راهپیمایی ها بدون حمل سلاح به شرطی که مخل امنیت اسلام نباشد، باغ جنت شیراز به عنوان نخستین مکان برای برگزاری این اجتماعات در این کلانشهر تعیین شد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها