تردد شناورها در کیش به مدت سه روز تعطیل شدمدیر اداره بنادر و دریانوردی کیش گفت: تردد شناورهای مسافری، خودرو بر و تفریحی در این جزیره به مدت سه روز تعطیل شد.

 

به گزارش صبح ساحل، مهدی امامدادی اظهار کرد: با توجه به هشدار هواشناسی دریایی سطح نارنجی و پیش بینی وزش بادهای شدید، تردد شناورهای مسافری، خودرو بر و گردشگری بندر کیش از ۱۷ تا ۱۹ آذر تعطیل شد.

وی افزود: این پیش بینی ها حاکی از وزش بادهای شدید شمال غربی - جنوب غربی (با سرعت بیش از ۲۸ گره دریایی)، وجود تندبادهای ناگهانی، افزایش ارتفاع موج (بیش از هفت پا)، تلاطم دریا و احتمال گرد و غبار، کاهش موقت دید افقی و اختلال در تردد ایمن دریانوردی و فعالیت های دریایی است.

امامدادی یادآور شد: همچنین به گردشگران و کلوپ های ورزش های دریایی توصیه می شود در این ایام از فعالیت های دریایی و انجام ورزش های آبی پرهیز کرده و نسبت به رعایت موارد ایمنی اقدام کنند و همچنین در صورت مساعد شدن شرایط جوی فعالیت شناورهای مسافری، خودروبر و گردشگری و تفریحی از سر گرفته خواهد شد.

وی اضافه کرد: دریانوردان و گردشگران می توانند در زمان بروز هرگونه سوانح دریایی با سامانه ۲۴ ساعته ۱۵۵۰ تماس و یا از طریق کانال اضطرار دریایی ۱۶ VHF ارتباط دریایی برقرار کنند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها