بررسی پرونده فعالیت شریک صهیونیست‌ها در واردات میوه در کمیسون کشاورزی مجلسرئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در مورد پیگیری پرونده واردات موز توسط یک شرکت اماراتی - صهیونیستی به کشورمان گفت: این پرونده بر اساس گزارش دستگاه‌های امنیتی در کمیسیون کشاورزی در حال بررسی است.

 

به گزارش صبح ساحل، محمدجواد عسگری در مورد آخرین وضعیت پیگیری پرونده واردات موز از سوی یک شرکت اماراتی- صهیونیستی گفت: با گزارش دستگاه‌های امنیتی موضوع واردات موز از سوی یک شرکت اماراتی که شریک رژیم صهیونیستی محسوب می شود در کمیسیون کشاورزی در حال بررسی است.

رئیس‌ کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: نتیجه این پرونده بعد از بررسی و جمع بندی به اطلاع عموم خواهد رسید و در صورت اثبات مراحل قانونی خود را طی خواهد کرد.

همچنین پیشتر مصطفی میر سلیم خواهان برخورد جدی و قاطع دستگاه قضا با نفوذ شرکای رژیم صهیونیستی در موضوع واردات موز شده بود و تصریح کرد:اگر برای تجار ایرانی ثابت شود شود که طرف معامله اسرائیلی است نباید به تجارت با این رژیم ادامه دهند و باید به شکل قانونی امکان‌های تجارت را سلب کنند.

نماینده مردم تهران با مهم ارزیابی کردن امنیت حوزه امنیت غذایی تاکید کرد: دستگاه قضا در صورت اثبات باید برخورد جدی و قاطع با نفوذ شرکای رژیم صهیونیستی در موضوع واردات موز به کشور انجام دهد.

 

گفتنی است که پیش از این، روزنامه فرهیختگان نوشت: «بررسی‌ها پیرامون روند فعالیت شرکت‌های اصلی واردکننده میوه از امارات متحده عربی، یک نکته مهم و مغفول را روایت می‌کند. بر این اساس، یکی از بزرگ‌ترین واردکنندگان میوه به ایران در سال‌های اخیر، شرکتی با نام عربی «الفواکه الطازجه للتجازه العامه» می‌باشد که با نام تجاری Fresh Fruits در ایران و منطقه معروف است. مدیرعامل این شرکت، فردی به نام «رضا المنصوری» است.

شرکت مذکور که با سهامدارانی اماراتی- اردنی به فعالیت می‌پردازد، در سال‌های اخیر به‌عنوان مهم‌ترین و بزرگ‌ترین شریک تجاری کمپانی‌های اسرائیلی، معرفی و حتی اقدام به برگزاری جشنواره‌ای بزرگ و با هزینه‌های هنگفت با عنوان «میوه‌هایی برای صلح» جهت معرفی و حمایت از محصولات و میوه‌های تولید شده در اراضی اشغالی فلسطین کرده تا رژیم‌صهیونیستی را یک شریک مطمئن برای اعراب و محصولات تولید شده در آن منطقه اشغال‌شده را بهتر به مردم و رسانه‌های عربی معرفی کند.

به گزارش ایرنا، بنا بر برخی گزارش ها شرکتی با نام عربی «الفواکه الطازجه للتجازه العامه» معروف به fresh fruits یکی از بزرگترین واردکنندگان میوه کشور است، این شرکت در سال‌های اخیر به‌عنوان مهم‌ترین و بزرگ‌ترین شریک تجاری کمپانی‌های اسرائیلی، معرفی و حتی اقدام به برگزاری جشنواره‌ای بزرگ و با هزینه‌های هنگفت با عنوان «میوه‌هایی برای صلح» جهت معرفی و حمایت از محصولات و میوه‌های تولید شده در اراضی اشغالی فلسطین کرده تا رژیم‌صهیونیستی را یک شریک مطمئن برای اعراب معرفی کند.

 

همچنین نایب رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی در ایرن رابطه گفته بود:  واردات از اسرائیل را تکذیب می‌کنیم چراکه این سخن به این معناست که کشوری ادعا کند از ایران آناناس وارد کرده است. ممکن است شرکتی که سرمایه‌گذاران اصلی آن اسرائیلی هستند موز را از فیلیپین خریداری و به ایران بفروشند؛ اما اگر برای تجار ایرانی مسجل شود که طرف اسرائیلی است نباید به تجارت با این کشور ادامه بدهد و به شکل قانونی امکان‌‌های تجارت سلب خواهد شد.

 

این در حالی است که به استناد قانون الزام به حمایت همه جانبه از مردم مظلوم فلسطین مصوب ۱۳۸۷ مجلس، هیچ فرد حقیقی و حقوقی اجازه همکاری با شرکت‌های منتسب به رژیم صهیونیستی را ندارد.

 

منابع: ایرنا، فرهیختگان، ایلنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها