رئیس کل دادگستری استان فارس:

سه پرونده قصاص در فارس به مصالحه رسیدرئیس کل دادگستری استان فارس گفت:با مصالحه ۳ پرونده قصاص در استان فارس تعداد محکومان نجات یافته از قصاص در این استان در سال جاری به ۴۳ نفر رسید.

به گزارش صبح ساحل، به نقل از ایرنا، «حجت الاسلام سید کاظم موسوی»، رئیس کل دادگستری استان فارس روز دوشنبه با اعلام این خبر، گفت: این سه پرونده در شهرستان های شیراز ، مرودشت و قیر وکارزین و با همت اعضای شوراهای حل اختلاف در این سه حوزه قضایی منجر به رضایت شده است.

رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن تقدیر از جدیت اعضای شوراهای حل اختلاف استان فارس در جهت به مصالحه رساندن پرونده‌‌های مهم، گفت: از ابتدای امسال با تشکیل کارگروه ویژه سازش پرونده‌های قصاص در راستای اجرای منویات رئیس قوه قضائیه روند مصالحه پرونده‌های قصاص در استان سرعت بیشتری یافته است.

وی همچنین از رشد ۱۵ درصدی پرونده های منجر به مصالحه در شوراهای حل اختلاف استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و اضافه کرد: با تدوین برنامه های اجرایی در شورای سیاستگذاری شوراهای حل اختلاف زمینه رشد ۳۲ درصدی مختومه پرونده‌های ماده ۸ شوراهای حل اختلاف استان فراهم شده است.

رئیس شورای قضایی استان فارس با اشاره به افزایش ۵۳ درصدی ورودی پرونده ها با شوراهای استان این امر را حاکی از اعتماد مراجعان به عملکرد شوراها دانست و تصریح کرد: با وجود افزایش پرونده های وارده به شوراها و ثابت ماندن نیروی انسانی در این مجموعه میزان رسیدگی و مصالحه پرونده ها با رشد مناسبی مواجه بوده است که نشان دهنده همت اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف استان است.
حجت الاسلام موسوی خاطر نشان در سال جاری نیز تلاش خواهیم کرد در مصالحه پرونده های مهم و اختلافات طایفه ای و همچنین پرونده های قصاص موفقیت های سالهای قبل را تکرار کنیم.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها