استاد اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس:

تمایل بیشتر مردم برای دریافت یارانه به صورت نقدی؛ کالابرگ الکترونیکی در شرایط امروزی کار بیهوده استاستاد اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه تمایل مردم دریافت یارانه به صورت نقدی است تا آن را اساس نیازهای خود هزینه کنند، گفت: اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی به جز تحمیل هزینه‌های اضافی بر دوش دولت و مردم نتیجه دیگری ندارد.
       
به گزارش صبح ساحل، «علی قنبری» افزود: کالابرگ الکترونیکی در شرایط امروزی کار بیهوه و در واقع قدیمی است. در این شرایط باید به دنبال کارهای نوپا و فعالیت‌هایی باشیم که کار را برای مردم راحت می‌کنند.

وی اضافه کرد: تمایل مردم به سمت یارانه نقدی بوده تا با این پول هر جایی که کم و کسری دارند را جبران و بر اساس نیازشان هزینه کنند؛ در این مورد نباید راهی را رفت که مورد رضایت مردم نیست.

این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه اجرای چنین طرح‌هایی سبب سوداگری در بازار شده و تقاضاهای کاذب را افزایش می‌دهد، اظهار داشت: از سوی دیگر سبب تحمیل هزینه‌های اضافی به مردم و دولت می‌شود.

قنبری گفت: چرا وقتی تمایل مردم به استفاده از یارانه نقدی است به دنبال کارهایی باشیم که به جز افزایش هزینه‌ها، منفعت دیگری در برنخواهد داشت.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها