توزیع نهال یارانه‌ای توت در شهرستان‌های میناب، رودان، جاسک و بشاگردرئیس سازمان جهاد‌کشاورزی استان هرمزگان در تشریح طرح توسعه نوغان‌داری استان گفت: نهال یارانه‌ای توت در شهرستان‌های میناب، رودان، جاسک و بشاگرد از اوایل بهمن‌ماه توزیع می‌شود.

     

به گزارش  صبح ساحل، عباس مویدی رئیس سازمان جهاد‌کشاورزی استان هرمزگان در نشست با معاون امور دام وزارت جهاد‌کشاورزی ضمن ارائه گزارش از اقدامات انجام شده در حوزه نوغانداری استان هرمزگان، هدف از اجرای این طرح را تکمیل بخشی از زنجیره ریسندگی و بافندگی شهر نساجی جاسک عنوان کرد و اظهارداشت: این سازمان با هدف حمایت از اشتغال‌زایی و کمک به اقتصاد خانواده‌های روستایی ارائه آموزش بهره برداران و اعضای صندوق اعتبارات خرد زنان را در دست اقدام دارد.

وی همچنین با تشریح اقدامات انجام شده در این زمینه ادامه داد: احداث باغ پایلوت توت در شهرستان‌های میناب، رودان و حاجی‌آباد، تصویب و اعطای تسهیلات تبصره 16 به صندوق خرد زنان روستایی و برگزاری دوره آموزشی حضوری و آنلاین از جمله اقدامات انجام شده در زمینه نوغانداری در استان هرمزگان بوده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان همچنین خاطر نشان کرد: این سازمان در نظر دارد در راستای توسعه فعالیت نوغانداری در شهرستان های میناب، رودان، جاسک و بشاگرد در اوایل بهمن ماه نهال یارانه‌دار توت توزیع نماید.

مویدی در ادامه‌ی نشست مشترک با معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به برگزاری جلسات تخصصی متعدد در زمینه ساماندهی مرغ مازاد تولید شده در هرمزگان و تشریح اقدامات این سازمان برای حمایت از تولید اذعان داشت: بایستی با توجه ویژه نسبت به اعمال مدیریت منطقی بر حلقه های زنجیره تولید مرغ در استانها تمامی ظرفیت ها برای ساماندهی خرید مرغ تولیدی مازاد به کار گرفته شود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها