استاندار هرمزگان :

عملکرد مدیران استان رصد می‌شوداستاندار هرمزگان از رصد دقیق عملکرد مدیران استان و اعطای کارت قرمز به برخی از مدیران خبر داد.

         
به گزارش صبح ساحل، مهدی دوستی استاندار هرمزگان پیش از ظهر امروز در اولین گردهمایی منطقه‌ای مدیران کل دفاتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری‌های هرمزگان، کرمان، بوشهر، فارس و سیستان و بلوچستان،گفت: طبق بیان رهبر معظم انقلاب اسلامی، بازرسی ابزاری برای حسن مدیریت است و اگر نهج‌البلاغه را بنگریم خواهیم دید بخش عمده‌ای از نامه‌هایی که امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام به کارگزاران حکومت خود نوشته‌اند متمرکز بر موضوع بازرسی بوده است.

وی اهم بازرسی‌ها را ناظر بر امور اقتصادی دانست و افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز طهارت اقتصادی را شرط مشروعیت هر مدیری می‌داند بر همین اساس حساسیت در این موضوعات مورد تاکید است و مدیران بازرسی بایستی برنامه‌ها را با اقدامات انجام شده قیاس کنند و لازم است برنامه‌های تمام دستگاه‌های اجرایی استان در اختیار بازرسی استانداری قرار گیرد تا بتواند آنچه باید باشد را با آنچه هست مقایسه کنند.

استاندار هرمزگان یکی از مشکلات بازرسی را نظارت بر فرآیندها برشمرد و ادامه داد: به جای تمرکز بر اصل موضوعات و نتایج عملکردها، درگیر نظارت بر فرآیندها هستیم و مدیریت بر افراد را در دستورکار داریم در حالی که باید به سمت و سوی مدیریت بر اطلاعات حرکت کنیم و از ظرفیت سامانه‌های آماری استفاده کنیم که این موضوع را در نشست‌هایی که با رئیس جمهور محترم داشته‌ایم نیز، مطرح کردیم که باید به دنبال تشکیل مخازن آماری و تحول آفرینی در مدیریت باشیم.

مهندس دوستی عنوان‌کرد: در استان هرمزگان تلاش کردیم عملکرد مدیران به صورت دقیق رصد شود، بر همین اساس کارت‌های زرد و قرمز به مسئولین و مدیران مشخص، داده شده است، ضمن اینکه سفرهای شهرستانی را ذیل شورای اداری استان تعریف کرده و مصوبات آن را با روزشمار اجرایی تحت عنوان سامانه شفافیت در وبگاه استانداری هرمزگان قرار داده‌ایم. 

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با تاکید بر لزوم تحقق آسان دسترسی به سامانه‌های آماری، خاطرنشان‌کرد: از محدودیت منابع در کشور آگاهیم اما حل مشکلات مردم را نمی‌توان به نبود منابع گره زد بلکه با تمرکز و تصمیم می‌توان بسیاری از آن‌ها را مرتفع کرد در همین راستا، طرح افزایش سرمایه‌های اجتماعی نظام، با کمک دستگاه‌های اجرایی و اداره کل اطلاعات استان را اجرایی نموده و عوامل ایجاد نارضایتی برای مردم را شناسایی و رفع آن ها را آغاز کرده ایم.

وی ابرازداشت: تاکید بر خرده اقدامات محیطی با هدف حل مسائل مردم از دیگر اقدامات در استان هرمزگان است که در آن با طراحی سامانه‌ای تحت عنوان "هرمزگان من"، مردم می‌توانند مطالبات خود در رابطه با مدیریت شهری و مسائل و مشکلاتی که وجود دارد را مطرح و عکس آن را ثبت کنند به دنبال آن فرمانداران و شهرداران نیز با ثبت عکس رفع مشکل به مطالبه مردم پاسخ دهند.

 دوستی تدوین بانک مسائل استان و بانک مطالبات مردم را دیگر اقدام استانداری هرمزگان دانست و با اشاره به فعال کردن ظرفیت‌های معطل دستگاه‌های اجرایی استان نیز، اظهارداشت: در استان هرمزگان ۲۵۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین بیکار دولتی داشتیم که بر اساس آن ۲۰پروژه عمرانی تعریف کرده‌ایم و از این ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم. 

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها