رفع تصرف ۵۰ هکتار از اراضی ملی در شهرستان پارسیان استان هرمزگانرئیس کل دادگستری هرمزگان از رفع تصرف ۵۰ هکتار از اراضی ملی در شهر کوشکنار از توابع شهرستان پارسیان خبرداد.

      
به گزارش صبح ساحل، مجتبی قهرمانی گفت: با توجه به اولویت‌های پانزده گانه مطرح شده توسط رئیس قوه قضاییه در ابتدای سال ۱۴۰۱ مبنی بر لزوم اهتمام هرچه بیشتر در خصوص صیانت از حقوق عامه به ویژه در امر مقابله با تصرفات غیرمجاز و تغییرکاربری اراضی، به دستور رئیس حوزه قضایی پارسیان از ۵۰ هکتار از اراضی ملی در روستای غورزه از توابع شهر کوشکنار رفع تصرف شد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان تصریح کرد: رفع تصرف این زمین‌ها پس از صدور احکام قطعی توسط دادگاه بدوی شهرستان پارسیان و شعبه ویژه مرکز استان مبنی بر خلع ید متصرفان به جهت عدم احراز مالکیت و تأیید آن در دادگاه تجدیدنظر، انجام شده است.

وی ارزش تقریبی این اراضی را ۶۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: با حضور رئیس حوزه قضایی پارسیان در محل و پس از رفع تصرف توسط یگان حفاظت از منابع طبیعی، این زمین ها به بیت المال اعاده شد.

قهرمانی خاطرنشان کرد: رئیس حوزه قضایی شهرستان پارسیان در راستای قانون ساماندهی و عرضه مسکن، دستور فوری تحویل و تحول اراضی رفع تصرف شده از منابع طبیعی به اداره راه و شهرسازی را صادر کرده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین تأکید کرد: همه دستگاه‌ها باید ضمن اتخاذ تدابیر پیشگیرانه با تمام توان در جهت پاسداری و حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی تلاش کنند و مجموعه دادگستری نیز در این امر خطیر به آنها کمک خواهد کرد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها