کاشت ۳۰هزار اصله نهال حرا در سطح تالاب‌های مینابرئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میناب از آغاز کشت بیش از 30 هزار اصله نهال حرا در سطح تالاب های میناب در قالب پروژه تولید، کشت و حفاظت فیزیکی نهال حرا خبر داد.
 
به گزارش صبح ساحل، خسرو بهرامی نژاد گفت: پروژه تامین، کشت و حفاظت فیزیکی نهال حرا در خور ها و سواحل شهرستان میناب به میزان100 هزار اصله و از محل اعتبارات مدیریت پایدار جنگل های ساحلی (مانگرو) آغاز، که تا کنون در مساحتی به میزان 48 هکتار بیش از 30 هزار اصله نهال کشت شده است.
 وی ضمن اشاره به این که اکوسیستم حرا از جاذبه های گردشگری مهم جنوب کشور است که نقش مهمی در حفاظت از سایر گونه های زیستی و کاربردهای فراوانی در جهت معیشت مردم بومی منطقه دارد بیان کرد که در دهه های اخیر بعلت آلودگی ها و بهره برداری های غیر اصولی وسعت این جوامع گیاهی روز به روز در حال کاهش می باشد.
بهرامی نژاد افزود: اکوسیستم دشت های ساحلی جنوب ایران از مناطق مساعد توسعه جنگل های گرمسیری مانگرو می باشد، لذا با توسعه این پوشش گیاهی در سواحل شهرستان در جذب توریسم می تواند یکی از مهمترین حوزه های تفریحی زمستانی کشور تبدیل شود.
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها