انفجار در مسجدی در پشاور پاکستان؛ ۲ نمازگزار شهید و ۷۰ نفر زخمی شدندتازه‌ترین جزئیات از انفجار قوی در مسجدی واقع در منطقه قرمز شهر «پیشاور» پاکستان حکایت از شهادت ۲ نمازگزار و زخمی شدن بیش از ۷۰ نفر دیگر است.

به گزارش صبح ساحل، به نقل از ایرنا، انفجار امروز در حین اقامه نماز در مسجدی در نزدیکی مرکز پلیس شهر پیشاور مرکز ایالت خیبرپختونخوا به وقوع پیوست.

گزارش‌ها از اعلام وضعیت اضطراری در تمامی بیمارستان‌های پیشاور و تشدید تدابیر امنیتی در داخل و مسیرهای منتهی به این شهر است جایی که طی ماه‌های اخیر حواد تروریستی افزایش بی سابقه‌ای داشته است.

 پلیس پیشاور احتمال عملیات انتحاری در مسجد را رد نکرده و اعلام کرد که این یک انفجار قوی بود. شدت این انفجار به حدی بود که سقف مسجد ریزش کرده و گفته می‌شود برخی از افراد زیر آوار گرفتار شده و یا جان خود را از دست داده‌اند.

انفجار امروز در حین اقامه نماز در مسجدی واقع در شهر «پشاور» در شمال غرب پاکستان موجب زخمی شدن دست کم ۷۰ نفر شد و شنیده‌ها حکایت از افزایش تلفات جانی در این حادثه است. تاکنون جان باختن ۲ نمازگزار تایید شده است.

گزارش‌ها از اعلام وضعیت اضطراری در تمامی بیمارستان‌های پیشاور و تشدید تدابیر امنیتی در داخل و مسیرهای منتهی به این شهر است جایی که طی ماه‌های اخیر حواد تروریستی افزایش بی سابقه‌ای داشته است.

پلیس پیشاور در حال بررسی ماهیت انفجار در مسجد است و گفته می‌شود بیش از ۷۰ نفر زخمی شده و وضعیت برخی از زخمی‌ها نیز بحرانی گزارش شده است.

تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسوولیت انفجار امروز در شهر پیشاور را برعهده نگرفته است.

سیزدهم اسفند سال گذشته درپی عملیات انتحاری در حین اقامه نماز جمعه در مسجد شیعیان شهر پیشاور در منطقه "کوچه رسالدار" دست کم یکصد نمازگزار به شهادت رسیدند. گروه تروریستی داعش مسوولیت این حمله را برعهده گرفت.

حوادث تروریستی طی ماه‌های اخیر در مناطق مختلف پاکستان از جمله ایالت خیبرپختونخوا به عنوان استان همجوار مرزی با افغانستان افزایش داشته است و گروه تروریستی تحریک طالبان پاکستان مسوولیت اکثر این حملات را برعهده می‌گیرد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها