محمد سلیمانی سرکنسول جدید ایران در دبی شدوزیر امور خارجه در دیدار «محمد سلیمانی» سرکنسول جدید جمهوری اسلامی ایران در دبی ضمن تأکید بر اهمیت روابط با همسایگان، بر توسعه مناسبات با امارات عربی متحده تأکید کرد.

        

به گزارش صبح ساحل، «محمد سلیمانی» سرکنسول جدید جمهوری اسلامی ایران در دبی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و گزارشی از حوزه ماموریت خود ارائه کرد.
امیرعبداللهیان در این دیدار ضمن تأکید بر اهمیت روابط با همسایگان، بر توسعه همه جانبه مناسبات با امارات عربی متحده تأکید و رهنمودهای لازم در زمینه ضرورت توسعه و تقویت روابط و توجه جدی به امور ایرانیان را ارائه کرد.

 علیرضا مسافری پیش از این عهده‌دار سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دبی بود.

به گزارش فارس، پس از قطع رابطه عربستان سعودی و ایران در دی ماه ۱۳۹۴ و در پی حمله به سفارت عربستان در تهران و سرکنسولگری این کشور در مشهد - در اعتراض به اعدام شیخ نمر- تعدادی از کشورهای حوزه خلیج فارس و برخی کشورهای آفریقایی از جمله سودان به تبع عربستان در روابط خود با ایران تجدیدنظر کردند و بحرین هم اقدام به قطع رابطه با ایران کرد.البته امارات عربی متحده به کاهش سطح روابط از سفیر به کاردار بسنده کرد. این کشور «سیف الزعابی» سفیر خود را از تهران فراخواند و از تعداد دیپلمات‌های ایرانی در ابوظبی کاست و روابط دیپلماتیک دو کشور بیش از شش سال و نیم در سطح کاردار اداره شد تا اینکه «سیف الزعابی» سفیر  شهریور ماه سالجاری برای ازسرگیری حضور در محل ماموریت به تهران بازگشت و ۲۲ شهریور ماه با حضور در محل وزارت امور خارجه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزارت خارجه امارات عربی متحده ۳۰ مرداد ماه اعلام کرده بود که بنا به توافق پیشین بین این کشور و ایران، «سیف محمد الزعابی» به عنوان سفیر امارات به ایران باز می‌گردد. در این بیانیه، آمده بود که در چارچوب تقویت روابط با جمهوری اسلامی ایران و در راستای ارتقای سطح نمایندگی‌های دیپلماتیک دو کشور در سطح سفیر و تماس تلفنی که در تاریخ ۲۶ جولای (چهار مرداد) بین شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت، «سیف محمد الذعابی» سفیر امارات عربی متحده به تهران باز می‌گردد و در این سفارتخانه مستقر خواهد شد.

سفیر امارات ۱۳ دی ماه نیز با امیرعبداللهیان دیدار و پیام کتبی عبدالله بن زاید وزیر خارجه این کشور را به وزیر امور خارجه ایران تسلیم کرد. در این پیام و دیدار توسعه هر چند بیشتر روابط ایران و امارات مورد تأکید قرار گرفته بود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها